Jesteś tutaj

ogłoszenia 19.05 V Niedziela Wielkanocy

1. W zeszłą niedzielę zakończyliśmy Misje Święte. Dziękujemy tym wszystkim parafianom, którzy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w słuchaniu Słowa Bożego i Nabożeństwach Misyjnych. Dziękujemy także tym wszystkim, którzy pomogli w przeprowadzeniu tych Świętych Misji. Dziękujemy p. organiście, p. kościelnemu, p. zakrystiance, p. gospodyni na plebanii. Dziękujemy tym wszystkim, którzy na czas Misji ofiarowali potrawy i ciasta.
2. Dziś na Mszy Świętej o g. 12.00 przeżywamy Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Ogarnijmy modlitwą dzieci, które dziękują Panu Bogu za dar Najświętszej Eucharystii.
3. Dziś po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy do Sali Teatralnej na III spotkanie "Winnicy", którego gościem będzie ks. Artur Stopka. Ks. Artur opowie o mitach na temat wiary oraz poruszy problem dotyczący roli przesądów w życiu katolika, o ich szkodliwym, zwykle magicznym charakterze, ale również o prawdziwej wierze i walce z zabobonami. Parę informacji o naszym gościu: ks. Artur to dziennikarz, publicysta, twórca portalu wiara.pl, były redaktor "Gościa Niedzielnego" w którym pełnił funkcje kierownika działu religijnego oraz szefa edycji katowickiej. Laureat katowickiej nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich im. Marka Cara. Zapraszamy do wysłuchania i czynnego udziału w konferencji.
4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
5. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do g. 20.00. Modlitwę Adoracyjną kończymy Kompletą i Apelem Jasnogórskim.
6. W piątek, po Mszy Świętej porannej zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji do g. 17.00.
7. W piątek zapraszamy na Nowennę do Miłosierdzia Bożego o 17.30.
8. W piątek, 24 maja nie będzie katechezy dla dorosłych.
9. TERMINY ZWIĄZANE Z PIERWSZĄ KOMUNIĄ ŚWIĘTĄ:
20 maja (poniedziałek), po Mszy Świętej wieczornej i Nabożeństwie Majowym – trzecia próba
23 maja (czwartek), g. 16.00 – PRÓBA GENERALNA
24 maja (piątek), g. 16.00 - SPOWIEDŹ ŚWIĘTA DZIECI PRZED I KOMUNIĄ ŚWIĘTĄ
NIEDZIELA, 26 MAJA g. 12.00 , UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ
(PROSIMY, ABY W MIARĘ MOŻLIWOŚCI TEGO DNIA NASI PARAFIANIE, KTÓRZY NIE SĄ ZWIĄZANI WIĘZAMI RODZINNYMI Z DZIEĆMI KOMUNIJNYMI WYBRALI INNE GODZINY MSZY ŚWIĘTEJ)
10. W maju zapraszamy na Nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowane w niedzielę i uroczystości o g. 17.30, a w dni powszednie od poniedziałku do soboty, po Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy też do wspólnej modlitwy przy kapliczkach.
11. Parafialny Zespół Caritas w dniu 9 czerwca 2019 r. organizuje w ogrodach przykościelnych naszej Parafii IX Rodzinny Piknik Caritas. Chcemy podczas pikniku zaprezentować wiele różnych atrakcji dla dzieci i dla dorosłych takich jak: grill, ciasto, kawa, herbata, loteria, występy ze śpiewem i muzyką. Uprzejmie prosimy naszych parafian i sponsorów o pomoc w organizacji tego pikniku, poprzez przekazywanie fantów na loterię. Fanty i przedmioty na loterię prosimy przynosić do pani Iwonki do 2 czerwca 2019 r. Rodzinnie spędzony czas niech będzie dla nas i naszych dzieci lekcją miłości miłosiernej do drugiego człowieka. Uczmy się wzajemnie dzielić tym co posiadamy by pomóc osobom starszych i potrzebujących z naszej parafii. Za wszelką inicjatywę i pomoc serdecznie dziękujemy.
12. Karty zgłoszeniowe dla dzieci, które będą przygotowywały się do I Komunii Świętej w przyszłym roku szkolnym są wyłożone w kruchcie kościoła. Wypełnioną kartę zgłoszenia dziecka przynosimy do zakrystii do ks. Przemka do niedzieli 9 czerwca 2019 r. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w roku 2020 odbędzie się w niedzielę 16 czerwca 2019 r. w Sali Teatralnej. Godzina spotkania będzie podana w ogłoszeniach parafialnych. Przypominamy, że I Komunia Święta w roku 2020 odbędzie się w niedzielę 17 maja, o g. 12.00.
13. W maju nie będzie spotkania formacyjnego dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Natomiast w czerwcu spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania obędzie się w ramach Mszy Świętej Wigilijnej Zesłania Ducha Świętego, która odbędzie się w sobotę, 8 czerwca 2019 r. o g. 18.00. (OSOBY Z GIMNAZJUM, KTÓRE TEGO DNIA MAJĄ BAL GIMNAZJALNY SĄ Z TEGO SPOTKANIA ZWOLNIONE)
14. W czasie tegorocznej Mszy Świętej Wigilijnej Zesłania Ducha Świętego, która odbędzie się w sobotę, 8 czerwca 2019 r. o g. 18.00 będzie miał w naszej parafii swoją Mszę Świętą Prymicyjną dk Jan Staruchowicz, który 1 czerwca br. przyjmie z rąk J.E. Ks. Bp Romualda Kamińskiego święcenia kapłańskie. Jak pamiętamy dk Jan miał u nasz roczne praktyki duszpasterskie.
15. Przypominamy, że trwamy w Okresie Wielkanocy, w którym każdy katolik zobowiązany jest do odbycia Spowiedzi Świętej i przyjęcia Komunii Świętej