Jesteś tutaj

ogłoszenia 12.05 IV Niedziela Wielkanocy

1. Dziś o g. 15.00 będzie odprawiona uroczysta Msza Święta z błogosławieństwem misyjnym i poświęceniem Krzyża i Tablicy Misyjnej. Wyrażamy ogromną wdzięczność Panu Bogu za czas Świętych Misji. Dziękujemy o. Janowi i o. Henrykowi za poprowadzenie tych Misji Parafialnych, dzielenie się Słowem Bożym i świadectwem wiary.
2. Jutro po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się Procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej i Różaniec Fatimski wokół kościoła. W trakcie procesji odśpiewamy Litanię Loretańską, w ramach Nabożeństwa Majowego. Procesja ta będzie odbywała się każdego 13 dnia miesiąca od maja do października. Prosimy, aby na procesję zabrać ze sobą świece.
3. We wtorek, po Mszy Świętej wieczornej i Nabożeństwie Majowym odbędzie się kolejna próba przed I Komunią Świętą. Na początku próby, u pani krawcowej będzie odbiór komż dla chłopców.
4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
5. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do g. 20.00. Modlitwę Adoracyjną kończymy Kompletą i Apelem Jasnogórskim.
6. W piątek, po Mszy Świętej porannej zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji do g. 17.00.
7. W piątek zapraszamy na Nowennę do Miłosierdzia Bożego o 17.30.
8. W piątek, po Mszy Świętej wieczornej i Nabożeństwie Majowym zapraszamy na kolejną Katechezę dla dorosłych.
9. W maju zapraszamy na Nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowane w niedzielę i uroczystości o g. 17.30, a w dni powszednie od poniedziałku do soboty, po Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy też do wspólnej modlitwy przy kapliczkach.
10. TERMINY ZWIĄZANE Z ROCZNICĄ I KOMUNII ŚWIĘTEJ:
13 maja (poniedziałek) - I próba o g. 16.30 ; 15 maja (środa) - II próba – g. 16.30 ;
17 maja (piątek) - Spowiedź Święta dla dzieci i rodziców od g. 16.00 ;
19 maja (niedziela) - g. 12.00 – ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ
11. W niedziele 19 maja po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy do Sali Teatralnej na III spotkanie "Winnicy", którego gościem będzie ks. Artur Stopka. Ks. Artur opowie o mitach na temat wiary oraz poruszy problem dotyczący roli przesądów w życiu katolika, o ich szkodliwym, zwykle magicznym charakterze, ale również o prawdziwej wierze i walce z zabobonami. Parę informacji o naszym gościu: ks. Artur to dziennikarz, publicysta, twórca portalu wiara.pl, były redaktor "Gościa Niedzielnego" w którym pełnił funkcje kierownika działu religijnego oraz szefa edycji katowickiej. Laureat katowickiej nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich im. Marka Cara. Zapraszamy do wysłuchania i czynnego udziału w konferencji.
12. Parafialny Zespół Caritas w dniu 9 czerwca 2019 r. organizuje w ogrodach przykościelnych naszej Parafii IX Rodzinny Piknik Caritas. Chcemy podczas pikniku zaprezentować wiele różnych atrakcji dla dzieci i dla dorosłych takich jak: grill, ciasto, kawa, herbata, loteria, występy ze śpiewem i muzyką. Uprzejmie prosimy naszych parafian i sponsorów o pomoc w organizacji tego pikniku, poprzez przekazywanie fantów na loterię. Fanty i przedmioty na loterię prosimy przynosić do pani Iwonki do 2 czerwca 2019 r. Rodzinnie spędzony czas niech będzie dla nas i naszych dzieci lekcją miłości miłosiernej do drugiego człowieka. Uczmy się wzajemnie dzielić tym co posiadamy by pomóc osobom starszych i potrzebujących z naszej parafii. Za wszelką inicjatywę i pomoc serdecznie dziękujemy.
13. Karty zgłoszeniowe dla dzieci, które będą przygotowywały się do I Komunii Świętej w przyszłym roku szkolnym są wyłożone w kruchcie kościoła. Wypełnioną kartę zgłoszenia dziecka przynosimy do zakrystii do ks. Przemka do niedzieli 9 czerwca 2019 r. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w roku 2020 odbędzie się w niedzielę 16 czerwca 2019 r. w Sali Teatralnej. Godzina spotkania będzie podana w ogłoszeniach parafialnych. Przypominamy, że I Komunia Święta w roku 2020 odbędzie się w niedzielę 17 maja, o g. 12.00.
14. W maju nie będzie spotkania formacyjnego dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Natomiast w czerwcu spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania obędzie się w ramach Mszy Świętej Wigilijnej Zesłania Ducha Świętego, która odbędzie się w sobotę, 8 czerwca 2019 r. o g. 18.00.
15. Przypominamy, że trwamy w Okresie Wielkanocy, w którym każdy katolik zobowiązany jest do odbycia Spowiedzi Świętej i przyjęcia Komunii Świętej Wielkanocnej.