Jesteś tutaj

ogłoszenia 05.05 III NIEDZIELA WIELKANOCY

1. DZIŚ ROZPOCZYNAMY W NASZEJ PARAFII MISJE ŚWIĘTE, KTÓRE POTRWAJĄ DO NIEDZIELI 12 MAJA. MISJE ŚWIĘTE POPROWADZĄ OO. REDEMPTORYŚCI: O. JAN I O. HENRYK, KTÓRYCH W NASZEJ PARAFII SERDECZNIE WITAMY. Misje Święte rozpoczniemy ODPUSTEM PARAFIALNYM, z okazji dnia Patronki naszej parafii - NMP MATKI ŁASKI BOŻEJ. Uroczysta Msza Święta - Suma Odpustowa zostanie odprawiona o g. 12.00. Procesja Eucharystyczna odbędzie się po Mszy Świętej o g. 12.00. Zapraszamy do zaangażowania ministrantów, bielanki, dzieci i młodzież, asystę procesyjną i wszystkich parafian. (Tego dnia nie będzie Konferencji Formacyjnej dla Kół Żywego Różańca, a wymiana tajemnic będzie po Mszy Świętej i procesji.)
2. Dziś po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do g. 20.00. Ta godzinna modlitwa adoracyjna ma za cel podziękowanie za dar życia, obronę poczętego życia, ale także wyproszenie daru życia. Zapraszamy więc wszystkich, którzy: są rodzicami, trwają w Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mamy, które są w stanie błogosławionym i chcą wypraszać łaskę szczęśliwego rozwiązania, ale także te małżeństwa, które pragną przyjąć życie w osobie swoich dzieci i o to proszą.
3. W środę będziemy obchodzić Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.
4. W środę nie będzie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
5. W czwartek nie będzie wieczornej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
6. W piątek nie będzie całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji.
7. Zapraszamy natomiast na całonocną Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy z piątku 10 maja na sobotę 11 maja. Rozpoczniemy w piątek po wieczornej Mszy Świętej i będziemy trwać do Mszy Świętej porannej w sobotę. Dla bezpieczeństwa Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zawsze powinny być przynajmniej dwie osoby, dlatego zapraszamy do zapisów na listę, która znajduje się w zakrystii. W kaplicy Matki Bożej jest wyłożona Księga Dziękczynna, w której można wpisywać podziękowania za łaski otrzymane od Pana Jezusa, które otrzymaliśmy w czasie naszych nocnych Adoracji.
8. Rozpoczęliśmy miesiąc maj. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. GODZINY NABOŻEŃSTW MAJOWYCH W CZASIE MISJI ŚWIĘTYCH W DNIACH OD 5 DO 12 MAJA SĄ PODANE W FOLDERZE Z PLANEM MISJI ŚWIĘTYCH.
9. TERMINY ZWIĄZANE Z ROCZNICĄ I KOMUNII ŚWIĘTEJ:
13 maja (poniedziałek) - I próba o g. 16.30 ; 15 maja (środa) - II próba – g. 16.30 ; 17 maja (piątek) - Spowiedź Święta dla dzieci i rodziców od g. 16.00 ; 19 maja (niedziela) - g. 12.00 - Msza Święta dla dzieci obchodzących Rocznicę Pełnego Uczestnictwa we Mszy Świętej
10. Parafialny Zespół Caritas w dniu 9 czerwca 2019 r. organizuje w ogrodach przykościelnych naszej Parafii IX Rodzinny Piknik Caritas. Chcemy podczas pikniku zaprezentować wiele różnych atrakcji dla dzieci i dla dorosłych takich jak: grill, ciasto, kawa, herbata, loteria, występy ze śpiewem i muzyką. Uprzejmie prosimy naszych parafian i sponsorów o pomoc w organizacji tego pikniku, poprzez przekazywanie fantów na loterię. Fanty i przedmioty na loterię prosimy przynosić do pani Iwonki do 2 czerwca 2019 r. Rodzinnie spędzony czas niech będzie dla nas i naszych dzieci lekcją miłości miłosiernej do drugiego człowieka. Uczmy się wzajemnie dzielić tym co posiadamy by pomóc osobom starszych i potrzebujących z naszej parafii. Za wszelką inicjatywę i pomoc serdecznie dziękujemy.