Jesteś tutaj

ogłoszenia 28. 04. Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dziś przypada Święto Miłosierdzia Bożego, ustanowione na podstawie objawień Pana Jezusa do św. Faustyny Kowalskiej. Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o g. 15.00. Dziś Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym w Polsce, którzy odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum. Ponadto udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, wezmą udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówią przed Najświętszym Sakramentem Ojcze nasz i Wierzę, dodając wezwanie Jezu, ufam Tobie. Pozostałe warunki uzyskania odpustu to: 1. Bycie w stanie łaski uświęcającej; 2. Przyjęcie Komunii Świętej; 3. Modlitwa w intencjach Ojca Świętego; 4. Brak przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.
2. Dziś taca jest przeznaczona na dzieła charytatywne Caritas w naszej Diecezji.
3. We wtorek będziemy obchodzić Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. (Uroczystość jest przeniesiona na 30 kwietnia z racji Oktawy Wielkanocy.)
4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
5. W najbliższy czwartek, 2 maja o g. 15.00, z racji Święta Gminy Halinów, w kościele
w Długiej Kościelnej zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich mieszkańców.
6. W I czwartek miesiąca po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo w intencji nowych powołań i Adorację Najświętszego Sakramentu do g. 20.00. Modlitwę Adoracyjną kończymy Kompletą i Apelem Jasnogórskim.
7. Ks. Przemek odwiedzi swoich chorych w czwartek – 2 maja.
8. W najbliższy piątek, 3 maja będziemy obchodzić Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte tego dnia będą według porządku niedzielnego, czyli o 7.00 10.00, 12.00, 1800 . Tego dnia nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji. Tego dnia, z racji uroczystości nie obowiązuje nas post piątkowy.
9. W piątki: 3 maja i 10 maja po Mszy Świętej wieczornej nie będzie katechezy dla dorosłych.
10. W I sobotę miesiąca, zapraszamy na NABOŻEŃSTWO I SOBOTNIE - WYNAGRADZAJĄCE ZA GRZECHY PRZECIW NIEPOKALANEMU SERCU MARYI i Adorację Najświętszego Sakramentu do g. 9.00. Nabożeństwo rozpoczynamy Mszą Świętą o g. 7.00. Tych wszystkich, którzy ze względu na poranną godzinę nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie u nas w parafii, zapraszamy na to nabożeństwo do parafii w Długiej Kościelnej o g. 18.00.
11. W NIEDZIELĘ 5 MAJA ROZPOCZNIEMY W NASZEJ PARAFII MISJE ŚWIĘTE, KTÓRE POTRWAJĄ DO NIEDZIELI 12 MAJA. PLAN MISJI JEST WYŁOŻONY W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. MISJE ŚWIĘTE POPROWADZĄ OO. REDEMPTORYŚCI: O. JAN ĆWIKOWSKI I O. ZBIGNIEW PODLECKI. Misje Święte w naszej parafii rozpoczniemy ODPUSTEM PARAFIALNYM, z okazji dnia Patronki naszej parafii - NMP MATKI ŁASKI BOŻEJ. Tego dnia zapraszamy na Uroczystą Mszę Świętą - Sumę Odpustową o g. 12.00 i Procesję Eucharystyczną po Mszy Świętej. Zapraszamy do zaangażowania ministrantów, bielanki, dzieci i młodzież, asystę procesyjną i wszystkich parafian. (Tego dnia nie będzie Konferencji Formacyjnej dla Kół Żywego Różańca.)
12. W niedzielę 5 maja, po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do g. 20.00. Ta godzinna modlitwa adoracyjna ma za cel podziękowanie za dar życia, obronę poczętego życia, ale także wyproszenie daru życia. Zapraszamy więc wszystkich, którzy: są rodzicami, trwają w Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mamy, które są w stanie błogosławionym i chcą wypraszać łaskę szczęśliwego rozwiązania, ale także te małżeństwa, które pragną przyjąć życie w osobie swoich dzieci i o to proszą.
13. 1 maja, w środę, rozpoczynamy miesiąc maj. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowane w niedzielę i uroczystości o g. 17.30, a w dni powszednie od poniedziałku do soboty, po Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy też do wspólnej modlitwy przy kapliczkach. (GODZINY NABOŻEŃSTW MAJOWYCH W CZASIE MISJI ŚWIĘTYCH W DNIACH OD 5 DO 12 MAJA SĄ PODANE W FOLDERZE Z PLANEM MISJI ŚWIĘTYCH.)
14. TERMINY ZWIĄZANE Z ROCZNICĄ I KOMUNII ŚWIĘTEJ:
13 maja (poniedziałek) - I próba o g. 16.30 ; 15 maja (środa) - II próba – g. 16.30 ; 17 maja (piątek) - Spowiedź Święta dla dzieci i rodziców od g. 16.00 ; 19 maja (niedziela) - g. 12.00 - Msza Święta dla dzieci obchodzących Rocznicę Pełnego Uczestnictwa we Mszy Świętej
15. Przypominamy, że trwamy w Okresie Wielkanocy, w którym każdy katolik zobowiązany jest do odbycia Spowiedzi Świętej i przyjęcia Komunii Świętej Wielkanocnej.
16. W środę 1 maja i w piątek 3 maja kancelaria będzie nieczynna. W sprawach bardzo pilnych zapraszamy do zakrystii.