Jesteś tutaj

ogłoszenia 14.04

1. Dziś Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na każdej Mszy Świętej będziemy słuchać opisu wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy oraz opisu Męki Pańskiej. Na każdej Mszy Świętej odbędzie się także obrzęd poświęcenia palm, a Mszę Świętą o g. 12.00 rozpoczniemy procesją z palmami wokół kościoła.
2. Dziś Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał palmy wielkanocne wykonane przez naszych parafian, a w szczególności przez seniorów. Dochód ze sprzedaży palm przeznaczony zostanie dla osób starszych na zakup leków i żywności, oraz na dofinansowanie kolonii letnich dla dzieci. Również od dziś do Wielkiego Piątku składamy skarbonki Jałmużny Wielkopostnej. Przygotowany do tego celu kosz z logo Caritas jest wystawiony na stopniach ołtarza.
3. Dziś zapraszamy na ostatnie uroczyste nabożeństwo GORZKICH ŻALI PRZED WYSTAWIONYM NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM ORAZ Z KAZANIEM PASYJNYM O G. 17.15.
4. Od dziś można zabrać do domu folder z planem Misji Świętych, które rozpoczną się w niedzielę 5 maja, a zakończą w niedzielę 12 maja.
5. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
6. Żeby umożliwić spokojne przeżycie Sakramentu Pokuty, będziemy dłużej dyżurować w konfesjonale w Wielkim Tygodniu. W Wielki Poniedziałek (15 kwietnia), Wielki Wtorek (16 kwietnia), Wielką Środę (17 kwietnia) będziemy spowiadać już od. g. 17.00 do g. 20.00. W Święte Triduum Paschalne, czyli w Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz Wielką Sobotę nie będzie sprawowany Sakrament Pokuty. Prosimy, aby nie odkładać Spowiedzi Świętej na ostatnią chwilę.
7. Wszelkie sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać do Wielkiej Środy (17 kwietnia). W czasie Triduum Paschalnego kancelaria będzie nieczynna.
8. W Wielki Czwartek wieczorem rozpoczynamy obchód Świętego Triduum Paschalnego.

WIELKI CZWARTEK
Godz. 18.00 - Msza Święta Wieczerzy Pańskiej /tego dnia nie ma Mszy Świętej porannej/ Zapraszamy uczniów klas czwartych - przygotowujących się do Rocznicy I Komunii świętej, do udziału w strojach komunijnych we Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej – niech będzie to wyraz dziękczynienia za Sakrament Najświętszej Eucharystii, który dzieci przyjmują już od prawie roku. Adoracja Pana Jezusa, który po Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej zostanie przeniesiony do Kaplicy Adoracji - „Ciemnicy” będzie trwała do północy.
WIELKI PIĄTEK
Godz. 7.30 - CIEMNA JUTRZNIA i adoracja Pana Jezusa w „Ciemnicy”
Godz. 15.00 - Droga Krzyżowa (Podobnie jak w zeszłym roku, Wielkopiątkową Drogę Krzyżową, która rozpocznie się o g. 15.00, odprawimy przechodząc stacje Męki Pańskiej ulicami naszego miasta. W tym roku Drogą Krzyżową przejdziemy ulicami Hipolitowa. Rozpoczniemy na rogu ul. Warszawskiej i Wierzbowej (przy Domu Opieki Matuzalem), następnie udamy się ul. Wierzbową w stronę ul. Cisowej i zakończymy Drogę Krzyżową na rogu ul. Cisowej i Grabowej. Drogę Krzyżową zakończymy Koronką do Miłosierdzia Bożego, z racji I dnia Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
Godz. 18.00 - Liturgia Męki Pańskiej i adoracja Pana Jezusa w Grobie do 23.00.
WIELKA SOBOTA
Godz. 7.30 - CIEMNA JUTRZNIA i adoracja Pana Jezusa w Grobie
Godz. 15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego (II dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego)
Poświęcenie pokarmów: w kościele 9.00 - 15.00, na wioskach 10.00 - 12.00.
WIGILIA PASCHALNA
Godz. 19.00 (Sobota Wieczorem) - Wigilia Paschalna /na liturgię przynosimy świece/
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Godz. 6.00 - Msza Święta z procesją rezurekcyjną wokół kościoła
MSZE ŚWIĘTE W DZIEŃ: godz.: 10.00, 12.00, 18.00
Na procesję rezurekcyjną zapraszamy wszystkie zespoły parafialne - bielanki, ministrantów, młodzież do chorągwi, do baldachimu. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmówimy przed Mszą Świętą o g. 10.00 (III dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego.

9. W Święte Triduum Paschalne można uzyskać każdego dnia odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, czyli: 1. Bycie w stanie łaski uświęcającej; 2 Przyjęcie Komunii Świętej; 3 Wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego; 4 Modlitwa w intencjach Ojca Świętego; W Wielki Czwartek – po Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej, w czasie uroczystego wystawienia Najświętszego Sakramentu za pobożne odmówienie hymnu Przed Tak Wielkim Sakramentem. W Wielki Piątek – za pobożne uczestniczenie w Adoracji Krzyża, w czasie uroczystej celebracji Liturgii Męki Pańskiej. W Wigilię Paschalną (sobota wieczorem) za odnowienie Przyrzeczeń chrzcielnych w czasie Wigilii Paschalnej.
10. Wodę święconą na Wielką Sobotę przygotowali ministranci. Złożone ofiary będą wsparciem ich funduszu.