Jesteś tutaj

ogłoszenia 07.04

1. Dziś uczcimy Pana Jezusa Procesją Eucharystyczną po Mszy Świętej o g. 10.00. Po procesji odbędzie się spotkanie formacyjne dla Wspólnot Żywego Różańca. Zaś po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do g. 20.00. Ta godzinna modlitwa adoracyjna ma za cel podziękowanie za dar życia, obronę poczętego życia, ale także wyproszenie daru życia. Zapraszamy więc wszystkich, którzy: są rodzicami, trwają w Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mamy, które są w stanie błogosławionym i chcą wypraszać łaskę szczęśliwego rozwiązania, ale także te małżeństwa, które pragną przyjąć życie w osobie swoich dzieci i o to proszą.
2. Dziś po Mszy Świętej o g. 12.00 odbędzie się w naszym kościele Koncert Pasyjny: Drzewo Krzyża surowe… Wystąpią: Reprezentacyjny Chór Miasta i Gminy Halinów „Viva Musica” oraz Chór „Magnificat” z parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie pod dyrekcją Anny i Tomasza Ostrowskich.
3. Dziś odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla młodzieży przed Sakramentem Bierzmowania. Młodzież z klas 8 zapraszamy na g. 15.00, a młodzież z klas III gimnazjum na g.16.00.
4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
5. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do g. 20.00. Modlitwę Adoracyjną kończymy Kompletą i Apelem Jasnogórskim.
6. W piątek, po Mszy Świętej porannej zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji do g. 17.00.
7. W piątek 12 kwietnia chcemy odwiedzić i udzielić sakramentów świętych (Spowiedzi Świętej, Komunii Świętej oraz ewentualnie Sakramentu Namaszczenia Chorych) tym osobom, które nie przyjmują Sakramentów Świętych w piątki miesiąca. Zapraszamy do zakrystii do zapisów. Zadbajmy o to, aby osoby chore i starsze mogły być dobrze duchowo przygotowane do Świąt Wielkanocnych.
8. W piątek zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ. Dzieci: g. 17.15 ; Młodzież i dorośli 18.30 /po Mszy Świętej wieczornej/. W piątek, z racji Drogi Krzyżowej dla dzieci nie będzie Nowenny do Bożego Miłosierdzia.
9. W najbliższy piątek i w Wielki Piątek, nie będzie wieczornej katechezy dla dorosłych.
10. Zapraszamy na całonocną Adorację Najświętszego Sakramentu z piątku 12 kwietnia na sobotę 13 kwietnia. Rozpoczniemy w piątek po wieczornej Mszy Świętej i Drodze Krzyżowej, dla dorosłych i młodzieży i będziemy trwać do Mszy Świętej porannej w sobotę. Przez pierwszą godzinę będzie to Adoracja prowadzona ze śpiewem, a pozostałe godziny będą Adoracją w ciszy. Dla bezpieczeństwa Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zawsze powinny być przynajmniej dwie osoby, dlatego zapraszamy do zapisów na listę, która znajduje się w zakrystii. W kaplicy Matki Bożej jest wyłożona Księga Dziękczynna, w której można wpisywać podziękowania za łaski otrzymane od Pana Jezusa, które otrzymaliśmy w czasie naszych nocnych Adoracji.
11. W sobotę, po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Salę Teatralną na film o Męce Pańskiej, wprowadzający nas w czas Wielkiego Tygodnia.
12. W przyszłą niedzielę, która jest już Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczniemy Wielki Tydzień. Na każdej Mszy Świętej będziemy słuchać opisu wjazdu Pana Jezus do Jerozolimy oraz opisu Męki Pańskiej. Na każdej Mszy Świętej odbędzie się także obrzęd poświęcenia palm, a Mszę Świętą o g. 12.00 rozpoczniemy procesją z palmami wokół kościoła.
13. Od Niedzieli Palmowej będzie można zabrać do domu folder z planem Misji Świętych, które rozpoczną się w niedzielę 5 maja, a zakończą w niedzielę 12 maja.
14. W przyszłą niedzielę zapraszamy na ostatnie uroczyste nabożeństwo GORZKICH ŻALI PRZED WYSTAWIONYM NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM ORAZ Z KAZANIEM PASYJNYM O g. 17.15. Zaś o g. 9.30 Gorzkie Żale będą śpiewane przez pana organistę, bez wystawienia Najświętszego Sakramentu.
15. PZC kieruje serdeczne podziękowania do młodzieżowego wolontariatu z „Klubu 8” działającego przy Gimnazjum w Halinowie. Dzięki pomocy i zaangażowaniu młodzieży przeprowadziliśmy zbiórkę żywności w dniach 29-30 marca 2019 roku. Żywność została przekazana ludziom starszym, i potrzebującym. PZC w Niedzielę Palmową będzie rozprowadzał palmy wielkanocne, wykonane przez naszych parafian, a w szczególności przez seniorów. Dochód ze sprzedaży palm przeznaczony zostanie dla osób starszych na zakup leków i żywności, oraz na dofinansowanie kolonii letnich dla dzieci. Również od Niedzieli Palmowej do Wielkiego Piątku składamy skarbonki Jałmużny Wielkopostnej. Przygotowany do tego celu kosz z logo Caritas będzie wystawiony na stopniach ołtarza.
16. Podobnie jak w zeszłym roku, Wielkopiątkową Drogę Krzyżową, która rozpocznie się o g. 15.00, odprawimy przechodząc stacje Męki Pańskiej ulicami naszego miasta. W tym roku Drogą Krzyżową przejdziemy ulicami Hipolitowa. Rozpoczniemy na rogu ul. Warszawskiej i Wierzbowej (przy Domu Opieki Matuzalem), następnie udamy się ul. Wierzbową w stronę ul. Cisowej i zakończymy Drogę Krzyżową na rogu ul. Cisowej i Grabowej.
17. Żeby umożliwić spokojne przeżycie Sakramentu Pokuty, będziemy dłużej dyżurować w konfesjonale w Wielkim Tygodniu. W Wielki Poniedziałek (15 kwietnia), Wielki Wtorek (16 kwietnia), Wielką Środę (17 kwietnia) będziemy spowiadać już od. g. 17.00 do g. 20.00. W Święte Triduum Paschalne, czyli w Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz Wielką Sobotę nie będzie sprawowany Sakrament Pokuty. Prosimy, aby nie odkładać Spowiedzi Świętej na ostatnią chwilę.
18. Wszelkie sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać do Wielkiej Środy (17 kwietnia). W czasie Triduum Paschalnego kancelaria będzie nieczynna.