1. Dziś o g. 15.00 Ks. Przemek zaprasza na Salę Teatralną na kolejne spotkanie w sprawie pielgrzymki do Fatimy, która odbędzie się w dniach 18 – 25 października 2019 r. Proszę na spotkanie zabrać: dowód osobisty lub paszport w zależności od tego, jakie dane zostały podane w umowie (w celu sprawdzenia tych danych) oraz 10 zł. jako wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. W czasie spotkania będą podane bardzo ważne informacje, więc bardzo proszę wszystkich o obecność.
2. We wtorek 2 kwietnia, o g. 18.00 zapraszamy dzieci i rodziców z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej na Mszę Świętą, połączoną z katechezą liturgiczną i spotkanie formacyjne po Mszy Świętej.
3. W I czwartek po Mszy Świętej wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo w intencji nowych powołań.
4. W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji przez cały dzień, od Mszy Świętej o g. 7.00 do 17.00. Spowiedź od g. 16.00. Msze Święte będą odprawiane o g.: 7.00, 17.00 oraz 18.00.
5. W piątek, po Mszy Świętej wieczornej i Drodze Krzyżowej zapraszamy na katechezę dla dorosłych.
6. W I sobotę miesiąca, zapraszamy na NABOŻEŃSTWO I SOBOTNIE - WYNAGRADZAJĄCE ZA GRZECHY PRZECIW NIEPOKALANEMU SERCU MARYI i Adorację Najświętszego Sakramentu do g. 9.00. Nabożeństwo rozpoczynamy Mszą Świętą o g. 7.00. Tych wszystkich, którzy ze względu na poranną godzinę nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie u nas w parafii, zapraszamy na to nabożeństwo do parafii w Długiej Kościelnej o g. 18.00.
7. W I niedzielę, uczcimy Pana Jezusa Procesją Eucharystyczną w kościele, po Mszy Świętej o g. 10.00. Po procesji odbędzie się spotkanie formacyjne dla Wspólnot Żywego Różańca. Zaś po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do g. 20.00. Ta godzinna modlitwa adoracyjna ma za cel podziękowanie za dar życia, obronę poczętego życia, ale także wyproszenie daru życia. Zapraszamy więc wszystkich, którzy: są rodzicami, trwają w Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mamy, które są w stanie błogosławionym i chcą wypraszać łaskę szczęśliwego rozwiązania, ale także te małżeństwa, które pragną przyjąć życie w osobie swoich dzieci i o to proszą.
8. W niedzielę 7 kwietnia odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla młodzieży przed Sakramentem Bierzmowania. Młodzież z klas 8 zapraszamy na g. 15.00, a młodzież z klas III gimnazjum na g.16.00.
9. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45. W okresie Wielkiego Postu w piątki nie będzie Nowenny do Bożego Miłosierdzia, gdyż w tym czasie będą Drogi Krzyżowe dla dzieci.
10. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ. Dzieci: g. 17.15 ; Młodzież i dorośli 18.30 /po Mszy Świętej wieczornej/.
11. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na uroczyste nabożeństwo GORZKICH ŻALI PRZED WYSTAWIONYM NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM ORAZ Z KAZANIEM PASYJNYM O g. 17.15. Zaś o g. 9.30 Gorzkie Żale będą śpiewane przez pana organistę, bez wystawienia Najświętszego Sakramentu. ( z wyjątkiem 3 niedzieli miesiąca – jest wtedy Modlitwa Wypominkowa).
12. W piątek 12 kwietnia chcemy odwiedzić i udzielić sakramentów świętych (Spowiedzi Świętej, Komunii Świętej oraz ewentualnie Sakramentu Namaszczenia Chorych) tym osobom, które nie przyjmują Sakramentów Świętych w piątki miesiąca. Zapraszamy do zakrystii do zapisów. Zadbajmy o to, aby osoby chore i starsze mogły być dobrze duchowo przygotowane do Świąt Wielkanocnych.