1. Wielkopiątkową Drogę Krzyżową odprawimy przechodząc stacje Męki Pańskiej ulicami naszego miasta. Prosimy, aby grupy parafialne oraz mieszkańcy włączyli się w organizację i prowadzenia rozważań. W tym roku Drogą Krzyżową w Wielki Piątek chcielibyśmy przejść ul. Cisową i ul. Wierzbową na Hipolitowie, dlatego zapraszamy mieszkańców tych ulic w dzisiejszą niedzielę na krótkie spotkanie organizacyjne o g. 16.15 na Sali Teatralnej.
2. Parafialny Zespół Caritas wraz z Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej pragnie zachęcić do włączenia się w ogólnopolską akcję Jałmużna Wielkopostna. Od I Niedzieli Wielkiego Postu w kościołach i szkołach będą rozprowadzane skarbonki. Są one wyrazem naszej solidarności z potrzebującymi. Jałmużna Wielkopostna 2019 odbywa się od hasłem Dar Juniora dla Seniora. Zapraszamy Katechetów, Wychowawców, aby wraz z uczniami i dziećmi włączyli się w te formę niesienia pomocy. Tegoroczna Jałmużna Wielkopostna może stać się ważnym etapem w procesie wychowania i formowania młodego pokolenia. Zachęcamy również parafian do włączenia się w tę formę pomocy, zechciejmy zrezygnować w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności i złóżmy ofiarę do skarbonki Twój dar pomoże osobom starszym. Po 40 dniach Wielkiego Postu skarbonki przynoszone są do parafii zgodnie z miejscowym zwyczajem. Zachęcamy również wszystkich parafian do zaopatrywania się w świece wielkanocne począwszy od I Niedzieli Wielkiego Postu. Środki ze sprzedaży świec zostają przeznaczone na działalność statutową diecezjalnej Caritas obejmującą osoby chore, niepełnosprawne, bezdomne, dzieci i młodzież.
3. W tym tygodniu od środy do piątku będą Rekolekcje Szkolne dla dzieci i młodzieży z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego i Gimnazjum w Halinowie wg planu podanego w szkole.
4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45. W okresie Wielkiego Postu w piątki nie będzie Nowenny do Bożego Miłosierdzia, gdyż w tym czasie będą Drogi Krzyżowe dla dzieci.
5. W piątek, po Mszy Świętej wieczornej i Drodze Krzyżowej zapraszamy na katechezę dla dorosłych.
6. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ. Dzieci: g. 17.15 ; Młodzież i dorośli g.18.30 /po Mszy Świętej wieczornej/.
7. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na uroczyste nabożeństwo GORZKICH ŻALI PRZED WYSTAWIONYM NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM ORAZ Z KAZANIEM PASYJNYM O g. 17.15. Zaś o g. 9.30 Gorzkie Żale będą śpiewane przez pana organistę, bez wystawienia Najświętszego Sakramentu. ( z wyjątkiem 3 niedzieli miesiąca – jest wtedy Modlitwa Wypominkowa).
8. 2 tygodnie temu po Mszach Świętych były zbierane środki na organizację cyklu konferencji w naszej parafii pt. Winnica. Zebraliśmy 1350 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Winnica to Cykl Konferencji, który powstał z inicjatywy parafian, do wygłoszenia których zapraszamy uznane autorytety w dziedzinie duchowości. Pochylamy się nad zagadnieniami z zakresu teologii, zagrożeń duchowych, relacji międzyludzkich oraz chrześcijańskiego sposobu życia. Za tydzień, w niedzielę 17 marca, po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy do Sali Teatralnej na II spotkanie Winnicy, którego gościem będzie dominikanin - o. Jacek Salij. O. Jacek poruszy temat przebaczenia i miłości nieprzyjaciół w polskiej kulturze i obyczajach. Zapraszamy do czynnego udziału w konferencji - pod koniec spotkania o. Jacek chętnie odpowie na Wasze pytania.
9. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do skarbony na dzieło misyjne Ad gentes.