Jesteś tutaj

ogłoszenia 03.03

1. Dziś, w I niedzielę, uczcimy Pana Jezusa Procesją Eucharystyczną w kościele, po Mszy Świętej o g. 10.00. Po procesji odbędzie się spotkanie formacyjne dla Wspólnot Żywego Różańca. Zaś po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do g. 20.00. Ta godzinna modlitwa adoracyjna ma za cel podziękowanie za dar życia, obronę poczętego życia, ale także wyproszenie daru życia. Zapraszamy więc wszystkich, którzy: są rodzicami, trwają w Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mamy, które są w stanie błogosławionym i chcą wypraszać łaskę szczęśliwego rozwiązania, ale także te małżeństwa, które pragną przyjąć życie w osobie swoich dzieci i o to proszą.
2. W poniedziałek 4 marca, o g. 18.00 zapraszamy dzieci i rodziców z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej na Mszę Świętą, połączoną z katechezą liturgiczną i spotkanie formacyjne po Mszy Świętej.
3. W tym tygodniu, w Środę Popielcową, rozpoczniemy święty czas Wielkiego Postu. W Popielec Msze Święte będą sprawowane o godz. 7.00, 10.00, 17.00, 18.00. Poprzez obrzęd posypania naszych głów popiołem wyrazimy pragnienie, by w tym szczególnym okresie, przez modlitwę, umartwienie oraz czyny pokutne chcemy odnowić nasze przymierze z Bogiem i dobrze przygotować się do przeżycia Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Przypominamy również o obowiązujących przepisach postnych w Kościele Katolickim w Polsce: Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego. Post ścisły, czyli ilościowy, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty.
4. W I czwartek po Mszy Świętej wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo w intencji nowych powołań.
5. W piątek, po Mszy Świętej wieczornej nie będzie katechezy dla dorosłych.
6. Zapraszamy na całonocną Adorację Najświętszego Sakramentu z piątku 8 marca na sobotę 9 marca. Rozpoczniemy w piątek po wieczornej Mszy Świętej i Drodze Krzyżowej, dla dorosłych i młodzieży i będziemy trwać do Mszy Świętej porannej w sobotę. Przez pierwszą godzinę będzie to Adoracja prowadzona ze śpiewem, a pozostałe godziny będą Adoracją w ciszy. Dla bezpieczeństwa Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zawsze powinny być przynajmniej dwie osoby, dlatego zapraszamy do zapisów na listę, która znajduje się w zakrystii. W kaplicy Matki Bożej jest wyłożona Księga Dziękczynna, w której można wpisywać podziękowania za łaski otrzymane od Pana Jezusa, które otrzymaliśmy w czasie naszych nocnych Adoracji.
7. W niedzielę 10 marca, bezpośrednio po Mszy Świętej o g. 10.00 zapraszamy na kolejne spotkanie przed Rocznicą I Komunii Świętej dzieci z klas IV wraz z rodzicami. Spotkanie odbędzie się w kościele.
8. W Środę Popielcową nie będzie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W okresie Wielkiego Postu w piątki nie będzie również Nowenny do Bożego Miłosierdzia, gdyż w tym czasie będą Drogi Krzyżowe dla dzieci.
9. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ. Dzieci: g. 17.15 ; Młodzież i dorośli 18.30 /po Mszy Świętej wieczornej/.
10. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na uroczyste nabożeństwo GORZKICH ŻALI PRZED WYSTAWIONYM NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM ORAZ Z KAZANIEM PASYJNYM O g. 17.15. Zaś o g. 9.30 Gorzkie Żale będą śpiewane przez pana organistę, bez wystawienia Najświętszego Sakramentu. ( z wyjątkiem 3 niedzieli miesiąca – jest wtedy Modlitwa Wypominkowa).
11. Wielkopiątkową Drogę Krzyżową odprawimy przechodząc stacje Męki Pańskiej ulicami naszego miasta. Prosimy, aby grupy parafialne oraz mieszkańcy włączyli się
w organizację i prowadzenia rozważań. W tym roku Drogą Krzyżową w Wielki Piątek chcielibyśmy przejść ul. Cisową i ul. Wierzbową na Hipolitowie, dlatego zapraszamy mieszkańców tych ulic na krótkie spotkanie organizacyjne w niedzielę 10 marca o g. 16.15 na Sali Teatralnej.
12. Informujemy, że w tym roku od niedzieli 5 maja do niedzieli 12 maja będziemy przeżywać święty czas Misji Parafialnych, które poprowadzą Ojcowie Redemptoryści. Prosimy, aby już dziś modlić się o dobre owoce tych misji i odnowę naszej parafii w „Mocy Bożego Ducha” – takie bowiem jest hasło obecnego Roku Duszpasterskiego i hasło naszych Misji Parafialnych. W związku z tym chcielibyśmy poinformować, że w tym roku nie będzie Rekolekcji Wielkopostnych dla dorosłych, a odbędą się jedynie Dni Spowiedzi Świętej. Zaś rekolekcje szkolne dla dzieci ze szkoły w Halinowie odbędą się w dniach od 13 do 15 marca, a dla dzieci w szkole w Chobocie w dniach od 21 do 22 marca.