Jesteś tutaj

ogłoszenia 24.02

1. Dziś zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Odbędzie się wtedy także przejrzenie indeksów i decyzja o dalszym przygotowaniu do Sakramentu Bierzmowania. Klasy VIII zapraszamy o g. 15.30, a klasy III Gimnazjum o g. 16.30.
2. Winnica to comiesięczne spotkania – konferencje, na które zapraszamy uznane autorytety w dziedzinie duchowości. W czasie spotkań będą poruszane zagadnienia z zakresu teologii, zagrożeń duchowych, stosunków międzyludzkich, zdrowych relacji. To przestrzeń do rozmów o wierze i odnajdywania odpowiedzi na trudne pytania. W każdym miesiącu zaproszony gość poruszy inną tematykę. Organizowanie comiesięcznych konferencji związane jest z pewnymi kosztami, w związku z tym za dziś po Mszach Świętych będzie można wesprzeć finansowo tę nową inicjatywę o nazwie „Winnica”.
3. W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji przez cały dzień, od Mszy Świętej. o g. 7.00 do 17.00. Spowiedź od g. 16.00. Msze Święte będą odprawiane o g.: 7.00, 17.00 oraz 18.00.
4. W piątek, po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych.
5. W I sobotę miesiąca, zapraszamy na NABOŻEŃSTWO I SOBOTNIE - WYNAGRADZAJĄCE ZA GRZECHY PRZECIW NIEPOKALANEMU SERCU MARYI i Adorację Najświętszego Sakramentu do g. 9.00. Nabożeństwo rozpoczynamy Mszą Świętą o g. 7.00. Tych wszystkich, którzy ze względu na poranną godzinę nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie u nas w parafii, zapraszamy na to nabożeństwo do parafii w Długiej Kościelnej o g. 18.00.
6. W I niedzielę, uczcimy Pana Jezusa Procesją Eucharystyczną w kościele, po Mszy Świętej o g. 10.00. Po procesji odbędzie się spotkanie formacyjne dla Wspólnot Żywego Różańca. Zaś po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do g. 20.00. Ta godzinna modlitwa adoracyjna ma za cel podziękowanie za dar życia, obronę poczętego życia, ale także wyproszenie daru życia. Zapraszamy więc wszystkich, którzy: są rodzicami, trwają w Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mamy, które są w stanie błogosławionym i chcą wypraszać łaskę szczęśliwego rozwiązania, ale także te małżeństwa, które pragną przyjąć życie w osobie swoich dzieci i o to proszą.
7. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.45, a na Nowennę do Miłosierdzia Bożego w piątek o g. 17.30.
8. Informujemy, że w tym roku od niedzieli 5 maja do niedzieli 12 maja będziemy przeżywać święty czas Misji Parafialnych, które poprowadzą Ojcowie Redemptoryści. Prosimy, aby już dziś modlić się o dobre owoce tych misji i odnowę naszej parafii w „Mocy Bożego Ducha” – takie bowiem jest hasło obecnego Roku Duszpasterskiego i hasło naszych Misji Parafialnych. W związku z tym chcielibyśmy poinformować, że w tym roku nie będzie Rekolekcji Wielkopostnych dla dorosłych, a odbędą się jedynie Dni Spowiedzi Świętej. Zaś rekolekcje szkolne dla dzieci ze szkoły w Halinowie odbędą się w dniach od 13 do 15 marca, a dla dzieci w szkole w Chobocie w dniach od 21 do 22 marca.