Jesteś tutaj

ogłoszenia 03.02

1. Dziś w I niedzielę, uczcimy Pana Jezusa Procesją Eucharystyczną w kościele, po Mszy Świętej o g. 10.00. Po procesji odbędzie się spotkanie formacyjne dla Wspólnot Żywego Różańca. Zaś po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do g. 20.00. Ta godzinna modlitwa adoracyjna ma za cel podziękowanie za dar życia, obronę poczętego życia, ale także wyproszenie daru życia. Zapraszamy więc wszystkich, którzy: są rodzicami, trwają w Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mamy, które są w stanie błogosławionym i chcą wypraszać łaskę szczęśliwego rozwiązania, ale także te małżeństwa, które pragną przyjąć życie w osobie swoich dzieci i o to proszą.
2. W I czwartek po Mszy Świętej wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo w intencji nowych powołań.
3. Zapraszamy na całonocną Adorację Najświętszego Sakramentu z piątku 8 lutego na sobotę 9 lutego. Rozpoczniemy w piątek po wieczornej Mszy Świętej i będziemy trwać do Mszy Świętej porannej w sobotę. Przez pierwszą godzinę będzie to Adoracja prowadzona ze śpiewem, a pozostałe godziny będą Adoracją w ciszy. Dla bezpieczeństwa Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zawsze powinny być przynajmniej dwie osoby, dlatego zapraszamy do zapisów na listę, która znajduje się w zakrystii. W kaplicy Matki Bożej jest wyłożona Księga Dziękczynna, w której można wpisywać podziękowania za łaski otrzymane od Pana Jezusa, które otrzymaliśmy w czasie naszych nocnych Adoracji.
4. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.45, a na Nowennę do Miłosierdzia Bożego w piątek o g. 17.30.
5. Już dziś informujemy i zapraszamy na konferencję - wykład, która odbędzie się w naszej parafii w niedzielę 17 lutego po Mszy Świętej wieczornej. Naszym gościem będzie ks. Piotr Pawlukiewicz.
6. W naszej parafii trwa Wizyta Duszpasterska. Bardzo prosimy, aby jeżeli ktoś chce przyjąć kapłana z błogosławieństwem kolędowym o wyjście do furtki, albo o pozostawienie otwartej furtki, albo bramy, jest to dla nas znak, że w tym domu rodzina czeka na błogosławieństwo kolędowe. Plan kolędy na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:
Poniedziałek, 04 II od g. 16.00 Dwóch księży: ul. Leśna, ul. Brzozowa
Wtorek, 05 II od g. 16.00 Dwóch księży: ul. Łąkowa
Środa, 06 II od g. 16.00 Jeden ksiądz: ul. Sosnowa (rozpocznie od ul. Kolejowej),
ul. Świerkowa
Jeden ksiądz: ul. Okrzei, ul. Akacjowa, a po Mszy Świętej wieczornej: ul. Topolowa
Czwartek, 7 II od g. 16.00 Jeden ksiądz: ul. Cisowa (rozpocznie od strony ul. Leśnej)
Jeden ksiądz: ul. Cedrowa (rozpocznie od strony ul. Jaworowej), ul. Cyprysowa, ul. Wierzbowa
Piątek, 8 II od g. 16.00 Dwóch księży: ul. Warszawska (numery nieparzyste),
ul. Jarzębinowa, ul. Kasztanowa, ul. Jodłowa, ul. Dereniowa
Sobota, 9 II od g. 10.00 Dwóch księży: Konik Stary, ul. Warszawska (numery parzyste)
Sakrament Pokuty będzie 15 minut przed Mszą Świętą wieczorną, natomiast wszystkie sprawy kancelaryjne będą załatwiane po Mszy Świętej wieczornej.
W sobotę 9 lutego zakończymy Kolędę (Wizytę Duszpasterską). Jeśli ktoś z jakiegoś powodu nie mógł przyjąć kapłana z błogosławieństwem kolędowym, a chciałby to uczynić zapraszamy do indywidualnego umówienia się na Wizytę Kolędową w zakrystii.