Jesteś tutaj

ogłoszenia 27.01

1. W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji przez cały dzień, od Mszy Świętej. o g. 7.00 do 17.00. Spowiedź od g. 16.00. Msze Święte będą odprawiane o g.: 7.00 17.00 oraz 18.00.
2. W sobotę 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Tego dnia Msze Święte będą o godzinie: 7.00, 10.00, 18.00. Na Mszach Świętych o godzinie 7.00 i 10.00 odbędzie się obrzęd poświęcenia Gromnic. Tego dnia także przypada Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego tego dnia taca jest przeznaczona na wsparcie zakonów klauzurowych. Jest to także I sobota miesiąca, dlatego zapraszamy na NABOŻEŃSTWO I SOBOTNIE - WYNAGRADZAJĄCE ZA GRZECHY PRZECIW NIEPOKALANEMU SERCU MARYI i Adorację Najświętszego Sakramentu do g. 9.00. Nabożeństwo rozpoczynamy Mszą Świętą o g. 7.00. Tych wszystkich, którzy ze względu na poranną godzinę nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie u nas w parafii, zapraszamy na to nabożeństwo do parafii w Długiej Kościelnej o g. 18.00.
3. W I niedzielę, uczcimy Pana Jezusa Procesją Eucharystyczną w kościele, po Mszy Świętej o g. 10.00. Po procesji odbędzie się spotkanie formacyjne dla Wspólnot Żywego Różańca. Zaś po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do g. 20.00. Ta godzinna modlitwa adoracyjna ma za cel podziękowanie za dar życia, obronę poczętego życia, ale także wyproszenie daru życia. Zapraszamy więc wszystkich, którzy: są rodzicami, trwają w Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mamy, które są w stanie błogosławionym i chcą wypraszać łaskę szczęśliwego rozwiązania, ale także te małżeństwa, które pragną przyjąć życie w osobie swoich dzieci i o to proszą.
4. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.45, a na Nowennę do Miłosierdzia Bożego w piątek o g. 17.30.
5. W naszej parafii trwa Wizyta Duszpasterska. Plan kolędy jest podawany tygodniowo. Bardzo prosimy, aby jeżeli ktoś chce przyjąć kapłana z błogosławieństwem kolędowym o wyjście do furtki, albo o pozostawienie otwartej furtki, albo bramy, jest to dla nas znak, że w tym domu rodzina czeka na błogosławieństwo kolędowe. Plan kolędy na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:
Poniedziałek, 28 I od g. 16.00 Dwóch księży: ul. Spółdzielcza
Wtorek, 29 I od g. 16.00 Jeden ksiądz: ul. Pułaskiego (rozpocznie od strony ul. Dąbrowskiego)
Jeden ksiądz: ul. Hipolitowska (numery parzyste od 78 do 24)
Środa, 30 I od g. 16.00 Jeden ksiądz: ul. Hipolitowska (numery parzyste od 2 do 20)
Jeden ksiądz: ul. Herbaciana, ul. Hipolitowska (numery nieparzyste od 101 do 53)
Czwartek, 31 I od g. 16.00 Jeden ksiądz: ul. Hipolitowska (numery nieparzyste od 51 do 1)
Jeden ksiądz: ul. Kolejowa (rozpocznie od strony lasu)
Piątek, 1 II od g. 19.00 Jeden ksiądz: ul. Klonowa (rozpocznie od ul. Warszawskiej)
Jeden ksiądz: ul. Bukowa (rozpocznie od ul. Warszawskiej)
Sobota, 2 II od g. 11.15 Dwóch księży: ul. Jaworowa, ul. Jesionowa, ul. Grabowa
Poniedziałek, 4 II od g. 16.00 Dwóch księży: ul. Leśna, ul. Brzozowa
Wtorek, 5 II od g. 16.00 Dwóch księży: ul. Łąkowa
Sakrament Pokuty będzie 15 minut przed Mszą Świętą wieczorną, natomiast wszystkie sprawy kancelaryjne będą załatwiane po Mszy Świętej wieczornej.
6. Wspólnota ADORAMUS zaprasza na kurs dla małżeństw pragnących pogłębić swoją relację. Spotkania rozpoczną się w poniedziałek 18 lutego br. o godzinie 19.00 w Sali Teatralnej przy naszym kościele. Obejmą: posiłek, wykład oraz czas na rozmowę tylko we dwoje. Wszystko zostaje między małżonkami. Wszelkie pytania oraz zgłoszenia (do 3 lutego br.) prosimy przesyłać mailem na adres: adoramus.kursmalzenski@gmail.com. Więcej informacji i opinie o kursie na stronie parafii w zakładce ADORAMUS.