Jesteś tutaj

ogłoszenia 06.01

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Święto Trzech Króli). W czasie każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła. Jest to także I niedziela miesiąca, dlatego uczcimy Pana Jezusa Procesją Eucharystyczną w kościele, po Mszy Świętej o g. 10.00. Dziś, ze względu na Orszak Trzech Króli, po procesji nie będzie spotkania formacyjnego dla Wspólnot Żywego Różańca. Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do g. 20.00. Ta godzinna modlitwa adoracyjna ma za cel podziękowanie za dar życia, obronę poczętego życia, ale także wyproszenie daru życia. Zapraszamy więc wszystkich, którzy: są rodzicami, trwają w Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mamy, które są w stanie błogosławionym i chcą wypraszać łaskę szczęśliwego rozwiązania, ale także te małżeństwa, które pragną przyjąć życie w osobie swoich dzieci i o to proszą.
2. Organizatorzy serdecznie zapraszają do uczestniczenia w „Orszaku Trzech Króli”, który dziś po raz czwarty przejdzie ulicami Halinowa. Przy śpiewie kolędy i jasełkowych scenkach będziemy podążać za królami, aby złożyć hołd Dzieciątku Jezus. Ogólnopolskie hasło tegorocznego orszaku to: „Odnowi oblicze Ziemi”. Orszak wyruszy o godz. 10:45 spod Urzędu Miasta (ul. Spółdzielcza 1). Przemarsz ulicami: Bema, Jana Pawła II, Piłsudskiego, Kościuszki do kościoła w Halinowie. O godz.12.00 - Msza Święta. Trzej królowie będą w strojach koloru czerwonego, zielonego i niebieskiego. Bardzo prosimy o przygotowanie akcentu kolorystycznego w ubiorze w wybranym kolorze.
3. W poniedziałek 7 stycznia, o g. 18.00 zapraszamy dzieci i rodziców z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej na Mszę Świętą, połączoną z katechezą liturgiczną. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie z krawcowymi od komż dla chłopców i sukienek dla dziewczynek i pobranie miary na stroje komunijne.
4. Zapraszamy na całonocną Adorację Najświętszego Sakramentu z piątku 11 stycznia na sobotę 12 stycznia. Rozpoczniemy w piątek po wieczornej Mszy Świętej i będziemy trwać do Mszy Świętej porannej w sobotę. Przez pierwszą godzinę będzie to Adoracja prowadzona ze śpiewem, a pozostałe godziny będą Adoracją w ciszy. Dla bezpieczeństwa Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zawsze powinny być przynajmniej dwie osoby, dlatego zapraszamy do zapisów na listę, która znajduje się w zakrystii.
5. W niedzielę 13 stycznia o g. 10.00 odbędzie się Msza Święta za Ś.P. KS PRAŁATA SZCZEPANA STALPIŃSKIEGO, BUDOWNICZEGO I PIERWSZEGO PROBOSZCZA NASZEJ PARAFII, W 8 ROCZNICĘ JEGO ŚMIERCI.
6. W niedzielę 13 stycznia po Mszy Świętej o g. 12.00 zapraszamy na Salę Teatralną na Jasełka Misyjne w wykonaniu dzieci klas I – III, uczniów szkoły w Halinowie. Po przedstawieniu będzie można złożyć ofiarę na Dzieci Misyjne w ramach akcji – Adopcja Serca.
7. W niedzielę 13 stycznia po Mszy Świętej o g. 10.00 odbędzie się opłatek Żywego Różańca.
8. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o g. 17.45, a na Nowennę do Miłosierdzia Bożego w piątek o g. 17.30.
9. W dniach 18 – 25 października 2019 r. zapraszamy na Pielgrzymkę Samolotowo – Autokarową do Portugalii i Hiszpanii. Wszystkie szczegóły i zapisy u Ks. Przemka w zakrystii. Zapisy są przyjmowane do środy 9 stycznia 2019 r. Tego dnia, czyli w środę 9 stycznia o g. 19.30 na Sali Teatralnej odbędzie się spotkanie informacyjno – organizacyjne z przedstawicielem Biura Podróży, podpisanie umowy i wpłata zaliczki w wysokości 300 zł. Zapraszamy te osoby, które już się zapisały i te, które chcą jeszcze dołączyć do grupy.
10. W naszej parafii trwa Wizyta Duszpasterska. Bardzo prosimy, aby jeżeli ktoś chce przyjąć kapłana z błogosławieństwem kolędowym o wyjście do furtki, albo o pozostawienie otwartej furtki, albo bramy, jest to dla nas znak, że w tym domu rodzina czeka na błogosławieństwo kolędowe. Plan kolędy na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:
Poniedziałek, 7 stycznia od g. 16.00 Ul. 3 Maja, Ul. Baśniowa, Ul. Nad Stawami, Ul. Wschodnia,
Wtorek, 8 stycznia od g. 16.00 Ul. Parkowa, Ul. Polna
Środa, 9 stycznia od g. 16.00 Ul. Cicha, Ul. Malinowa
Czwartek, 10 stycznia od g. 16.00 Ul. Powstania Styczniowego (odcinek od Ul. Mickiewicza do Ul. 3 Maja), Ul. Żeromskiego, Ul. Pogodna
Piątek, 11 stycznia od g. 16.00 Ul. Powstania Styczniowego (odcinek od strony Cisia do Ul. 3 Maja), Ul. Krótka, Ul. Starej Baśni, Ul. Kubusia Puchatka, Ul. Graniczna, Ul. Przygraniczna
Sobota, 12 stycznia od g. 10.00 Mrowiska Małe i Krzewina Mała
Poniedziałek, 14 stycznia od g. 16.00 Ul. Północna, Ul. Okuniewska (numery nieparzyste)
Wtorek, 15 stycznia od g. 16.00 Ul. Okuniewska (numery parzyste)
Sakrament Pokuty będzie 15 minut przed Mszą Świętą wieczorną, natomiast wszystkie sprawy kancelaryjne będą załatwiane po Mszy Świętej wieczornej.
11. W styczniu nie będzie spotkania formacyjnego dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie odbędzie się po Feriach Zimowych, wtedy nastąpi zapowiedziane zebranie indeksów i rozmowa z kandydatami.