Jesteś tutaj

ogłoszenia 30.12

1. W poniedziałek 31 grudnia kończy się Rok Pański 2018. Przed Mszą Świętą o g. 18.00, (o g. 17.30) zostanie odprawione Nabożeństwo Dziękczynne.
2. We wtorek 1 stycznia będziemy przeżywać Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godz.: 10.00, 12.00 i 18,00. W Nowy Rok nie będzie Mszy Świętej. o g. 7.00.
3. W I czwartek po Mszy Świętej wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo w intencji nowych powołań.
4. W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji przez cały dzień, od Mszy Świętej. o g. 7.00 do 17.00. Spowiedź od g. 1600. Msze Święte będą odprawiane o g.: 7.00, 17.00 oraz 18.00.
5. W I sobotę miesiąca zapraszamy na NABOŻEŃSTWO I SOBOTNIE - WYNAGRADZAJĄCE ZA GRZECHY PRZECIW NIEPOKALANEMU SERCU MARYI i Adorację Najświętszego Sakramentu do g. 9.00. Nabożeństwo rozpoczynamy Mszą Świętą o g. 7.00. Tych wszystkich, którzy ze względu na poranną godzinę nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie u nas w parafii, zapraszamy na to nabożeństwo do parafii w Długiej Kościelnej o g. 18.00.
6. W niedzielę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Święto Trzech Króli). Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą o g.: 7.00, 10.00, 12.00 oraz 18.00. W czasie każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła. Jest to także I niedziela miesiąca, dlatego uczcimy Pana Jezusa Procesją Eucharystyczną w kościele, po Mszy Świętej o g. 10.00. Tej niedzieli, ze względu na Orszak Trzech Króli, po procesji nie będzie spotkania formacyjnego dla Wspólnot Żywego Różańca. Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do g. 20.00. Ta godzinna modlitwa adoracyjna ma za cel podziękowanie za dar życia, obronę poczętego życia, ale także wyproszenie daru życia. Zapraszamy więc wszystkich, którzy: są rodzicami, trwają w Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mamy, które są w stanie błogosławionym i chcą wypraszać łaskę szczęśliwego rozwiązania, ale także te małżeństwa, które pragną przyjąć życie w osobie swoich dzieci i o to proszą. Taca tego dnia będzie przeznaczona na misje.
7. Organizatorzy serdecznie zapraszają do uczestniczenia w „Orszaku Trzech Króli”, który 6 stycznia po raz czwarty przejdzie ulicami Halinowa. Przy śpiewie kolędy i jasełkowych scenkach będziemy podążać za królami, aby złożyć hołd Dzieciątku Jezus. Ogólnopolskie hasło tegorocznego orszaku to: „Odnowi oblicze Ziemi”. Orszak wyrusza o godz. 10:45 spod Urzędu Miasta (ul. Spółdzielcza 1). Przemarsz ulicami: Bema, Jana Pawła II, Piłsudskiego, Kościuszki do kościoła w Halinowie. O godz.12.00 - Msza Święta. Trzej królowie będą w strojach koloru czerwonego, zielonego i niebieskiego. Bardzo prosimy o przygotowanie akcentu kolorystycznego w ubiorze w wybranym kolorze.
8. W naszej parafii trwa Wizyta Duszpasterska tzw. kolęda. Plan kolędy będzie podawany tygodniowo. Bardzo prosimy, aby jeżeli ktoś chce przyjąć kapłana z błogosławieństwem kolędowym o wyjście do furtki, albo o pozostawienie otwartej furtki, albo bramy, jest to dla nas znak, że w tym domu rodzina czeka na błogosławieństwo kolędowe. Plan kolędy na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:
Środa, 2 stycznia od g. 16.00 Ul. Słoneczna i Partyzancka
Czwartek, 3 stycznia od g. 16.00 Ul. Olszowa i Szkolna
Piątek, 4 stycznia od g. 19.00 Ul. Kilińskiego
Sobota, 5 stycznia od g. 10.00 Ul. Jana Pawła II
Poniedziałek, 7 stycznia od g. 16.00 Ul. 3 Maja, Ul. Baśniowa,
Ul. Nad Stawami, Ul. Wschodnia
Wtorek, 8 stycznia od g. 16.00 Ul. Parkowa, Ul. Polna

Sakrament Pokuty w czasie kolędy będzie 15 minut przed Mszą Świętą wieczorną, natomiast wszystkie sprawy kancelaryjne będą załatwiane po Mszy Świętej wieczornej.
9. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.45, a na Nowennę do Miłosierdzia Bożego w piątek o g. 17.30.
10 W dniach 18 – 25 października 2019 r. zapraszamy na Pielgrzymkę Samolotowo – Autokarową do Portugalii i Hiszpanii. Wszystkie szczegóły i zapisy u Ks. Przemka w zakrystii. Żeby pielgrzymka się odbyła musi znaleźć się przynajmniej 35 osób.
11. W poniedziałek 7 stycznia, o g. 18.00 zapraszamy dzieci i rodziców z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej na Mszę Świętą, połączoną z katechezą liturgiczną. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie z krawcowymi od komż dla chłopców i sukienek dla dziewczynek i pobranie miary na stroje komunijne