Jesteś tutaj

ogłoszenia 23.12

1. Jutro, w Wigilię Bożego Narodzenia zapraszamy o g. 7.00 na ostatnie już w tym roku Roraty, które będą odprawiać wszyscy kapłani naszej parafii, dlatego też jutro nie będzie spowiedzi świętej. Tego dnia także nie będzie Mszy Świętej wieczornej o g. 18.00. W kruchcie kościoła oraz przy zakrystii można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny. U ministrantów można zaopatrzyć się w przygotowane przez nich sianko na stół wigilijny. Ofiary, które złożymy za sianko będą przeznaczone na wsparcie Funduszu Ministranckiego. U pań z Caritasu można zaopatrzyć się w świecę Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiary ze świec są przeznaczone dla najuboższych dzieci z naszej diecezji.
2. W Święta Bożego Narodzenia Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane:
25 XII : 0.00, 10.00, 12.00, 18.00 W pierwszy dzień Świąt nie będzie Mszy Świętej o g. 7.00.
26 XII : 7.00, 10.00, 12.00, 18.00
3. Ofiary, które złożymy na tacę będą przeznaczone:
25 grudnia o 000 (w czasie Pasterki):na Fundusz Obrony Życia;
26 grudnia (II dzień Świąt Bożego Narodzenia): na budowę nowych Świątyń w Diecezji.
4. Jak co roku, po Świętach Bożego Narodzenia kolędnicy misyjni (dzieci i młodzież) odwiedzą domy naszych parafian. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom w krajach misyjnych: Rwandzie i Burundi.
5. W dniu 27 grudnia (czwartek) rozpocznie się w naszej parafii Wizyta Duszpasterska tzw. kolęda. Plan kolędy będzie podawany tygodniowo. Bardzo prosimy, aby jeżeli ktoś chce przyjąć kapłana z błogosławieństwem kolędowym o wyjście do furtki, albo o pozostawienie otwartej furtki, albo bramy, jest to dla nas znak, że w tym domu rodzina czeka na błogosławieństwo kolędowe. Plan kolędy na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:
Czwartek 27 grudnia od g. 10.00 Chobot
Czwartek 27 grudnia od g. 16.00 Ul. Kościuszki
Piątek 28 grudnia od g. 10.00 Mrowiska Duże
Piątek 28 grudnia od g. 16.00 Ul. Konopnickiej
Sobota 29 grudnia od g. 10.00 Krzewina (razem z ul. Pomidorową i Zieloną)
Środa 2 stycznia od g. 16.00 Ul. Słoneczna i Partyzancka
Czwartek 3 stycznia od g. 16.00 Ul. Olszowa i Szkolna
Piątek 4 stycznia od g. 19.00 Ul. Kilińskiego
Sobota 5 stycznia od g. 10.00 Ul. Jana Pawła II
W czasie kolędy Sakrament Pokuty będzie 15 minut przed Mszą Świętą wieczorną, natomiast wszystkie sprawy kancelaryjne będą załatwiane po Mszy Świętej wieczornej.
6. W niedzielę 30 grudnia będziemy obchodzić Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
7. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.45, a na Nowennę do Miłosierdzia Bożego w piątek o g. 17.30.
8. Zapraszamy dzieci i młodzież, które chciałyby jeszcze dołączyć do drugiego Koła Różańcowego Dzieci i młodzieży naszej parafii. Do utworzenia tego Koła brakuje jeszcze 4 dzieci i młodzieży.
9. W dniach 18 – 25 października 2019 r. zapraszamy na Pielgrzymkę Samolotowo – Autokarową do Portugalii i Hiszpanii. Wszystkie szczegóły i zapisy u Ks. Przemka w zakrystii. Żeby pielgrzymka się odbyła musi znaleźć się przynajmniej 35 osób