Jesteś tutaj

ogłoszenia 16.12

1. Rozpoczynamy dziś rekolekcje adwentowe, których plan przedstawia się następująco:
16 XII (niedziela): 7.00, 10.00, 18.00 (Msza Święta z nauką dla dorosłych i młodzieży);
12.00 (Msza Święta z nauką dla dzieci);
17 XII (poniedziałek), 18 XII (wtorek), 19 XII (środa):
10.00, 18.00 (Msza Święta z nauką dla dorosłych i młodzieży);
17 XII (poniedziałek), 18 XII (wtorek)
16.00 (nauka dla dzieci).
W czasie Mszy Świętych Roratnich o g. 7.00 nie będzie nauki rekolekcyjnej.
SPOWIEDŹ ŚWIĘTA PRZED KAŻDA MSZĄ ŚWIĘTĄ.
2. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.45, a na Nowennę do Miłosierdzia Bożego w piątek o g. 17.30.
3. Katechezy dla dorosłych zostaną wznowione po Wizycie Kolędowej.
4. W dni powszednie Adwentu zapraszamy na Msze Roratnie o g. 7.00. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży, aby oczekiwały przyjścia Jezusa razem z Maryją podczas Rorat. Dzieci będą brały do domu figurkę Matki Bożej, by poprzez modlitwę czynić dla Niego miejsce w swoich domach i w swoich sercach. W dniach zajęć szkolnych będą otrzymywały słodką bułeczkę, by nie ustały w drodze podejmując adwentową modlitwę razem z Maryją. W kruchcie kościoła oraz przy zakrystii można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny. U ministrantów można zaopatrzyć się w przygotowane przez nich sianko na stół wigilijny. Ofiary, które złożymy za sianko będą przeznaczone na wsparcie Funduszu Ministranckiego. U pań z Caritasu można zaopatrzyć się w świecę Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiary ze świec są przeznaczone dla najuboższych dzieci z naszej diecezji.
5. Panie katechetki zapraszają do zgłaszania się do nich dzieci i młodzież, którzy chcą wziąć udział w Kolędnikach Misyjnych.
6. Zapraszamy dzieci i młodzież, które chciałyby jeszcze dołączyć do drugiego Koła Różańcowego Dzieci i młodzieży naszej parafii. Do utworzenia tego Koła brakuje jeszcze 5 dzieci.
7. W dniach 18 – 25 października 2019 r. zapraszamy na Pielgrzymkę Samolotowo – Autokarową do Portugalii i Hiszpanii (LIZBONA – FATIMA - COIMBRA - PORTO- COIMBRA - SANTIAGO DE COMPOSTELA – BRAGA – BATALHA - ALCOBACA – NAZARE). Wszystkie szczegóły i zapisy od dzisiejszej niedzieli u Ks. Przemka w zakrystii. Żeby pielgrzymka się odbyła musi znaleźć się przynajmniej 35 osób.