Jesteś tutaj

ogłoszenia 09.12

1. Dziś o g. 11.15 w Sali Teatralnej odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Rocznicy I Komunii Świętej.
2. Dziś o g. 16.00 w ramach comiesięcznego spotkania formacyjnego zapraszamy kandydatów z obydwu grup (Klasy VIII SP i Klasy III Gimnazjum), którzy przygotowują się do Sakramentu Bierzmowania do kościoła na Nabożeństwo Eucharystyczne.
3. Dziś odbywa się zbiórka do Skarbony dla Kościoła na Wschodzie.
4. Katecheza dla dorosłych w tym roku odbędzie się jeszcze w piątek 14 grudnia po Mszy Świętej wieczornej. W piątki: 21 grudnia, oraz po Bożym Narodzeniu i w styczniu katechez dla dorosłych nie będzie.
5. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę i potrwają do środy 19 grudnia. Plan rekolekcji:
16 XII (niedziela): 7.00, 10.00, 18.00 (Msza Święta z nauką dla dorosłych i młodzieży);
12.00 (Msza Święta z nauką dla dzieci);
17 XII (poniedziałek), 18 XII (wtorek), 19 XII (środa):
10.00, 18.00 (Msza Święta z nauką dla dorosłych i młodzieży);
16.00 (nauka dla dzieci). W czasie Mszy Świętych Roratnich o g. 7.00 nie będzie nauki rekolekcyjnej. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA PRZED KAŻDA MSZĄ ŚWIĘTĄ.
6. W dni powszednie Adwentu zapraszamy na Msze Roratnie o g. 7.00. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży, aby oczekiwały przyjścia Jezusa razem z Maryją podczas Rorat. Dzieci będą brały do domu figurkę Matki Bożej, by poprzez modlitwę czynić dla Niego miejsce w swoich domach i w swoich sercach. W dniach zajęć szkolnych będą otrzymywały słodką bułeczkę, by nie ustały w drodze podejmując adwentową modlitwę razem z Maryją. W kruchcie kościoła oraz przy zakrystii można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny. U ministrantów można zaopatrzyć się w przygotowane przez nich sianko na stół wigilijny. Ofiary, które złożymy za sianko będą przeznaczone na wsparcie Funduszu Ministranckiego. U pań z Caritasu można zaopatrzyć się w świecę Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiary ze świec są przeznaczone dla najuboższych dzieci z naszej diecezji Warszawsko – Praskiej.
7. Panie katechetki zapraszają do zgłaszania się do nich dzieci, które chcą wziąć udział w Kolędnikach Misyjnych.
8. Zapraszamy dzieci, które chciałyby jeszcze dołączyć do drugiego Koła Różańcowego Dzieci naszej parafii. Do utworzenia tego Koła brakuje jeszcze 8 dzieci.
9. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na sztukę teatralną, pt. Czy zobaczę Cię jutro?, która odbędzie się w Seminarium Duchownym naszej diecezji, w sobotę 15 grudnia o g. 11.00. Wyjazd z naszej parafii jest o g. 9.15, a powrót ok. g. 13.00. Koszt 10 zł, a zapisy w zakrystii.
10. Prosimy, aby grupy parafialne wyznaczyły po jednym przedstawicielu do przygotowania wystroju Bożonarodzeniowego: ustawieniu i ubraniu choinek, a także przygotowanie Szopki Betlejemskiej. Prosimy, aby osoby te zgłosiły się do zakrystii do Ks. Proboszcza. Przygotowanie wystroju będzie miało miejsce w sobotę 22 grudnia po Roratach.
11. W dniach 18 – 25 października 2019 r. zapraszamy na Pielgrzymkę Samolotowo – Autokarową do Portugalii i Hiszpanii (LIZBONA – FATIMA - COIMBRA - PORTO- COIMBRA - SANTIAGO DE COMPOSTELA – BRAGA – BATALHA - ALCOBACA – NAZARE). Wszystkie szczegóły i zapisy u Ks. Przemka w zakrystii. Żeby pielgrzymka się odbyła musi znaleźć się przynajmniej 35 osób.