Jesteś tutaj

ogłoszenia 02.12

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Okres Adwentu i Nowy Rok Kościelny. W okresie przygotowania do Bożego Narodzenia, w dni powszednie, będą odprawiane Msze Roratnie o godz.: 7.00. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży, aby oczekiwały przyjścia Jezusa razem z Maryją podczas Rorat. Dzieci będą zapalały świecę roratnią oraz brały do domu figurkę Matki Bożej, by poprzez modlitwę czynić dla Niego miejsce w swoich domach i w swoich sercach. W dniach zajęć szkolnych będą otrzymywały słodką bułeczkę, by nie ustały w drodze podejmując adwentową modlitwę razem z Maryją. Od dziś w kruchcie kościoła oraz przy zakrystii będzie można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny. U ministrantów zaś będzie można zaopatrzyć się w przygotowane przez nich sianko na stół wigilijny. Ofiary, które złożymy za sianko będą przeznaczone na wsparcie Funduszu Ministranckiego.
2. W I niedzielę, uczcimy Pana Jezusa Procesją Eucharystyczną w kościele, po Mszy Świętej o g. 10.00. Po procesji odbędzie się spotkanie formacyjne dla Wspólnot Żywego Różańca. Zaś po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do g. 20.00. Ta godzinna modlitwa adoracyjna ma za cel podziękowanie za dar życia, obronę poczętego życia, ale także wyproszenie daru życia. Zapraszamy więc wszystkich, którzy: są rodzicami, trwają w Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mamy, które są w stanie błogosławionym i chcą wypraszać łaskę szczęśliwego rozwiązania, ale także te małżeństwa, które pragną przyjąć życie w osobie swoich dzieci i o to proszą.
3. Jutro o g. 18.00 zapraszamy dzieci i rodziców z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej na Mszę Świętą, połączoną z katechezą liturgiczną oraz na spotkanie formacyjne po Mszy Świętej. Po Mszy Świętej odbędzie się również błogosławieństwo i rozdanie medalików Matki Bożej.
4. W I czwartek po Mszy Świętej wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo w intencji nowych powołań.
5. W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji przez cały dzień, od Mszy Świętej. o g. 7.00 do 17.00. Spowiedź od g. 16.00. Msze Święte będą odprawiane o g.: 7.00 17.00 oraz 18.00.
6. Katecheza dla dorosłych w tym roku odbędzie się jeszcze w piątek 14 grudnia po Mszy Świętej wieczornej. W piątki: 7 grudnia, 21 grudnia, oraz po Bożym Narodzeniu i w styczniu katechez dla dorosłych nie będzie.
7. Po wieczornej Mszy Świętej w piątek zapraszamy na całonocną Adorację Najświętszego Sakramentu. Przez pierwszą godzinę będzie to Adoracja prowadzona ze śpiewem, a pozostałe godziny do soboty 8 grudnia do Mszy Świętej porannej będą Adoracją w ciszy.
Zapraszamy, aby zapisywać się na dyżury adoracyjne na listę, która jest w zakrystii.
8. W sobotę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte w naszym kościele tego dnia będą o g. 7.00 13.00 18.00. O g. 12.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne zwane Godziną Łaski.
9. W niedzielę 9 grudnia o g. 16.00 w ramach comiesięcznego spotkania formacyjnego zapraszamy kandydatów z obydwu grup (Klasy VIII SP i Klasy III Gimnazjum), którzy przygotowują się do Sakramentu Bierzmowania do kościoła na Nabożeństwo Eucharystyczne.
10. W niedzielę 9 grudnia o g. 11.15 w Sali Teatralnej odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Rocznicy I Komunii Świętej.
11. W niedzielę 9 grudnia odbędzie się zbiórka do Skarbony dla Kościoła na Wschodzie.
12. Panie katechetki zapraszają do zgłaszania się do nich dzieci, które chcą wziąć udział w Kolędnikach Misyjnych.
13. Zapraszamy dzieci, które chciałyby jeszcze dołączyć do drugiego Koła Różańcowego Dzieci naszej parafii. Do utworzenia tego Koła brakuje jeszcze 9 dzieci.
14. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na sztukę teatralną, pt. Czy zobaczę Cię jutro?, która odbędzie się w Seminarium Duchownym naszej diecezji w sobotę 15 grudnia o g. 11.00. Wyjazd z naszej parafii jest o g. 9.15, a powrót ok. g. 13.00. Koszt 10 zł, a zapisy w zakrystii.
15. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w III niedzielę Adwentu - 16 grudnia i potrwają do środy 19 grudnia.
16. Parafialny Zespół Caritas wraz z Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej po każdej niedzielnej Mszy Świętej tj: 9, 16, 23 grudnia 2018 roku będzie rozprowadzał świece w ramach ogólnopolskiej kampanii Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Jest to XXV Jubileuszowa edycja akcji, która na stałe wpisała się przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Tegorocznym hasłem są słowa: Świeca, która tworzy Polską Wigilię. Małe i duże świece z logo Caritas, które zapala się w czasie Wigilii i stawia na świątecznym stole obok dodatkowego nakrycia dla nieoczekiwanego gościa, są wyrazem naszej pamięci o osobach potrzebujących. Wszystkich parafian zapraszamy do nabywania świec, niech zapłoną na stołach wigilijnych w każdym domu. Pozyskane środki ze sprzedaży świec przeznaczone zostaną dla dzieci dotknięte ubóstwem w naszej diecezji