Jesteś tutaj

ogłoszenia 18.11

1. W dzisiejszą niedzielę, 18 listopada na Sali Teatralnej odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do Sakrament Bierzmowania: klasy VIII SP o g. 15.00; klasy III Gimnazjum o g. 16.15
2. Dziś ofiary na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.
3. We wtorek, 20 listopada przypada Dzień Dziękczynienia za Nawiedzenie naszej parafii przez Cudowny Obraz NMP Częstochowskiej. Plan dziękczynienia przedstawia się następująco: 18.00 – Msza Święta Dziękczynna, po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec Święty i Adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 21.00, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim.
4. W piątek 23 listopada, po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na kolejną Katechezę dla Dorosłych.
5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela Roku Kościelnego. O g. 9.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt Poświęcenia Chrystusowi Królowi. Tego dnia udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy publicznie odmówią ten Akt Poświęcenia. Pozostałe warunki odpustu to: bycie w stanie łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego i wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.
6. W okresie od 18 XI do 16 XII Caritas naszej diecezji i PZC organizują zbiórkę artykułów higienicznych i środków czystości. Zakupione artykuły wkładamy w specjalne do tego celu przygotowane torby zwane TORBAMI PEŁNYMI MIŁOŚCI .Torby będą rozprowadzane po dziś po każdej Mszy Świętej. Otrzymana torba jest tylko symbolem, i niezależnie czy ją otrzymamy czy nie, zróbmy zakupy środków czystości takich jak: proszek do prania, pasta do zębów, płyn do kąpieli, chusteczki higieniczne czy pampersy. Zakupione artykuły higieniczne i środki czystości składamy w zakrystii przy sklepiku, po Mszach Świętych wieczornych do 16 XII. Zebrane artykuły przekażemy osobom najbardziej potrzebującym w naszej parafii. Zachęcamy naszych parafian do wzięcia udziału w tej akcji, niech zbiórka cieszy się zrozumieniem Darczyńców i radością Obdarowanych.