Jesteś tutaj

Podzielmy się ciepłem serca

W związku z sezonem zimowym 2018/2019 Caritas DWP przeprowadza akcję „Podziel się ciepłem na zimę”. Zabezpieczenie węgla na zimę to jedna z podstawowych trosk rodzin borykających się z problemami finansowymi.
Rokrocznie jesienią do Caritas napływają dramatyczne podania z prośbą o pomoc w sfinansowaniu zakupu węgla. Wiele rodzin już we wrześniu martwi się jaka będzie zima, do Punktu Pomocy przychodzą załamani ludzie z prośbą o pomoc w zakupie opału – by dzieci nie marzły, nie chorowały, i aby mogły się uczyć. Zdarzają się sytuacje, kiedy dziecko do snu zakłada kurtkę..!
Duża część naszej praskiej strony stolicy to domy bez wygód, bez ciepłej wody, bez centralnego ogrzewania, co szczególnie dotkliwe jest zimą. Zgłasza się również wiele rodzin z wiosek podwarszawskich – nasza diecezja to w większości tereny poza miejskie (ponad 60 procent stanowią małe parafie wiejskie). Zeszłoroczna ostra zima postawiła niezamożne rodziny w dramatycznej sytuacji: już na początku stycznia w wielu domach zabrakło węgla.
Jedna tona węgla to koszt ok 800 zł. Średnio-małe domowe gospodarstwo zużywa ok 1,5 – 2 t węgla zimą. Ile może kosztować jedna łopata węgla? Dla nas prawie tyle co nic. A jest to ciepło na cały dzień dla jednej, często wielodzietnej rodziny. Pomóc może każdy z nas.
Wystarczy wpłacić dowolną sumę na konto:
Caritas DWP PEKAO SA nr 57 1240 6074 1111 0000 4991 2023
z dopiskiem „Węgiel” i… rozpalić w czyimś piecu.
Podzielmy się ciepłem serca...!