Jesteś tutaj

ogłoszenia 11.11

1. Dziś 11 listopada, obchodzimy 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Centralne obchody tego Święta w naszej Gminie odbywają się w Okuniewie. Program jest następujący: 10.45 uroczyste odegranie Hymnu Państwowego; 11.30 – Msza Święta w intencji Ojczyzny; 12.30 – przemarsz na Cmentarz Parafialny; 13.15 – Koncert Patriotyczny i grochówka.
2. Dziś jest przeprowadzana zbiórka do skarbony z okazji dnia solidarności z Kościołem Prześladowanym.
3. W piątek 16 listopada będziemy obchodzić Wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Jest to jednocześnie w naszej parafii uroczystość poświęcenia naszego kościoła. Tego dnia za nawiedzenie naszego kościoła i odmówienie modlitw: Wierzę i Ojcze nasz możemy uzyskać odpust zupełny. Pozostałe warunki odpustu to: bycie w stanie łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego i wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.
4. W piątek 16 listopada, po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na kolejną Katechezę dla Dorosłych.
5. Chcąc uczcić 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę, młodzież ZSP w Halinowie serdecznie zaprasza na wieczór poezji i pieśni patriotycznej w dniu 17 listopada (sobota), po Mszy św. Wieczornej.
6. W przyszłą niedzielę na Sali Teatralnej odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania: klasy VIII SP o g. 15.00; klasy III Gimnazjum o g. 16.15.
7. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.
8. W ciągu roku Modlitwa Wypominkowa będzie w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 9.15, a Msza Święta o g. 10.00 tego dnia będzie sprawowana w intencji tychże zmarłych.