Jesteś tutaj

ogłoszenia 28.10

1. W poniedziałek, wtorek i środę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na ostatnie już w tym roku Nabożeństwa Różańcowe w naszej parafii.
2. W czwartek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane o godz. 7.00 10.00 12.00. Tego dnia nie będzie Mszy Świętej o g. 18.00 i wieczornej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest to też I czwartek miesiąca, dlatego Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec w intencji kapłanów rozpocznie się o g. 9.00.
3. W piątek 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane o g.: 7.00, 10.00, 17.00 i 18.00. Za zmarłych polecanych w Wypominkach Parafialnych modlić się będziemy w PROCESJI ZA ZMARŁYCH po Mszy Świętej o g. 10.00 i w NIESZPORACH ZA ZMARŁYCH, po Mszy Świętej o g. 18.00. Tego dnia przypada także I piątek miesiąca. Spowiedź Święta będzie od g. 16.00. Tego dnia nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji. W ciągu roku Modlitwa Wypominkowa będzie w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 9.15, a Msza Święta o g. 10.00 tego dnia będzie sprawowana w intencji tychże zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada można zyskać specjalny odpust zupełny ofiarowany tylko w intencji zmarłych. W tym celu należy: 1 - nawiedzić cmentarz, kościół lub kaplicę; 2 - odmówić tam Modlitwę Pańską, Wyznanie wiary, modlitwę według intencji Ojca Świętego; 3 - być w stanie Łaski Uświęcającej; 4 - przyjąć Komunię Świętą; 5 - nie mieć żadnego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. [Warunek ten oznacza dyspozycję wewnętrzną: szczere, nie pozostawiające żadnych niedomówień nastawienie umysłu i woli na spełnianie Woli Bożej, jej najdrobniejszych nakazów i na pełne jej umiłowanie, przy równoczesnym odwróceniu się od wszelkich nieuporządkowanych powikłań ze światem, ludźmi oraz samym sobą.]Jest wskazane utrzymanie takiego stanu ducha przez cały okres dopełniania warunków połączonych z uzyskaniem odpustu zupełnego. Pewnym minimum jest zaistnienie takiego stanu w końcowy etapie wypełniania warunków odpustowych.
4. W piątek 2 listopada nie będzie Katechezy dla Dorosłych.
5. W I sobotę miesiąca - po Mszy Świętej o g. 7.00 NABOŻEŃSTWO I SOBOTNIE - WYNAGRADZAJĄCE ZA GRZECHY PRZECIW NIEPOKALANEMU SERCU MARYI i Adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 9.00.
6. W I niedzielę, uczcimy Pana Jezusa Procesją Eucharystyczną w kościele, po Mszy Świętej o g. 10.00. Po procesji odbędzie się spotkanie formacyjne dla Wspólnot Żywego Różańca.
7. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na Modlitwę Wypominkową. Karty wypominkowe są wyłożone w kruchcie kościoła i zakrystii.
8. W niedzielę 18 listopada na Sali Teatralnej odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do Sakrament Bierzmowania: klasy VIII SP o g. 15.00; klasy III Gimnazjum o g. 16.15.
9. Koło Żywego Różańca prosi o przynoszenie i składanie w pudełko w kruchcie kościoła starych, zepsutych różańców, które zostaną przekazane do naprawy i rozdane w więzieniach.
10. Zapraszamy dzieci, które zgłosiły się w tym roku do Koła Różańcowego Dzieci, do odebrania grafików modlitwy i legitymacji. Odbiór u ks. Przemka i pań katechetek