Jesteś tutaj

ogłoszenia 14.10

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w kościele w Polsce XVIII Dzień Papieski. W czasie każdej Mszy Świętej jest przeprowadzana zbiórka do skarbony na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera stypendiami uzdolnioną, ale ubogą młodzież.
2. Dziś ofiary złożone na tacę są przeznaczone na Dom św. s. Faustyny w Ostrówku.
3. Od dzisiejszej niedzieli w zakrystii i kancelarii będziemy przyjmować na Modlitwę Wypominkową. Karty wypomnikowe są wyłożone w kruchcie kościoła i zakrystii. W naszej parafii modlimy się za dusze zmarłych polecanych w Wypominkach Parafialnych w każdą trzecią niedzielę miesiąca - o g. 9.15 jest Modlitwa Wypominkowa, a o g. 1000 Msza Święta w intencji tych dusz. 2 Listopada w Dzień Zaduszny będziemy także modlić się za te dusze: po Mszy Świętej o g. 10.00 odbędzie się PROCESJA w kościele z Modlitwą Wypominkową, a po Mszy Świętej o g. 18.00 odbędą się uroczyste NIESZPORY ZA ZMARŁYCH, w czasie który także będzie Modlitwa Wypominkowa.
4. Dziś na Sali Teatralnej odbędzie się pierwsze spotkanie formacyjne dla nowych grup kandydatów do Sakrament Bierzmowania. Dla kandydatów z klas VIII SP o g. 16.00, a dla kandydatów z klas III Gimnazjum po Mszy Świętej wieczornej.
5. W najbliższy piątek, 19 października nie będzie Katechezy dla Dorosłych, natomiast w piątek 26 października po Mszy Świętej i Nabożeństwie Różańcowym zapraszamy na Katechezę dla Dorosłych, której tematem będą Odpusty w Kościele Katolickim.
6. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczona na misje katolickie.
7. Zapraszamy dorosłych, młodzież, dzieci na Nabożeństwa Różańcowe w naszej parafii, które w tym roku będą odbywały się od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy Świętej, a w niedziele o g. 17.15.
8. Zapraszamy dzieci do zapisywania się do Koła Różańcowego Dzieci naszej parafii. Wszystkie szczegóły w zakrystii u Ks. Przemka i pań Katechetek.
9. Zapoznajmy się z zaproszeniem Ks. bp Romualda Kamińskiego. Przygotowując się w całej Ojczyźnie do tak już bliskiego jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości podejmujemy różne dzieła wdzięczności Bogu i ludziom. Chciałbym w to świętowanie włączyć dziękczynienie za dar rodzin naszej Diecezji. Św. Jan Paweł II, nasz wielki rodak na Stolicy Piotrowej, z okazji Międzynarodowego Roku Młodzieży pisał w Liście do młodych całego świata: „Pojęcie «ojczyzna» rozwija się w bezpośredniej bliskości pojęcia «rodzina» – poniekąd jedno w obrębie drugiego. Stopniowo też, odczuwając tę więź społeczną, która jest szersza od więzi rodzinnej, zaczynacie także uczestniczyć w odpowiedzialności za wspólne dobro owej większej «rodziny», która jest ziemską «ojczyzną» każdego i każdej spośród was” (Parati semper 11). Te słowa nie straciły swojej aktualności. Historia i codzienność pokazują ich głębię i prawdziwość. Dlatego też serdecznie zapraszam wszystkich Jubilatów, obchodzących w tym roku 50. I 25. Lecie zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, na dziękczynną Eucharystię. Będę jej przewodniczył w sobotę, 17 listopada, o godzinie 12.00, w Bazylice Katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana.
10. Wspólnota Adoramus serdecznie zaprasza na VIII edycję kursu Alpha, który rozpoczął się 10 października. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiarę i relację z Jezusem, porozmawiać o swoich wątpliwościach dotyczących wiary, usłyszeć świadectwa innych ludzi. Do kursu można dołączyć również w następujące środy:17 i 24 października. Teraz wsłuchajmy się w zaproszenie na ten kurs kierowane do nas przez członków Wspólnoty Adoramus.