Jesteś tutaj

ogłoszenia 23.09

1. W dzisiejszą niedzielę, podczas każdej Mszy Świętej, a szczególnie na Mszy Świętej o godzinie 12.00 złożymy Bogu dziękczynienie za dar Chleba. Będziemy dziękować Bogu za chleb i modlić się aby nikomu go nie brakowało, aby był pełniony na co dzień szacunek dla chleba. PZC wraz ze Szkolnym Kołem Caritas przygotowało dar ołtarza którym będzie chleb. Wspólnie tym chlebem się podzielimy. Są przygotowane stoły z chlebem z możliwością degustacji i jego zakupu. Wszystko dzięki naszym lokalnym piekarniom. Dochód uzyskany ze sprzedaży chleba przeznaczymy na potrzeby ludzi chorych, samotnych i potrzebujących.
2. W przyszłą niedzielę 30 września po każdej Mszy Świętej zapraszamy rodziców ze Wspólnoty Różańca Rodziców za Dzieci do salki przy zakrystii po odbiór nowych grafików modlitwy na kolejny rok. Dziś wsłuchajmy się w zaproszenie dla rodziców, którzy chcieliby dołączyć do tego wielkiego dzieła modlitwy za swoje dzieci.
3. Zapraszamy na kolejną Katechezę dla Dorosłych, w piątek 28 września, po wieczornej Mszy Świętej na Sali Teatralnej.
4. Kandydatów i wszystkich pragnących zostać ministrantami zapraszamy na zbiórkę w sobotę 29 września o g. 9.30.
5. W niedzielę, 30 września, o g. 11.15 zapraszamy dzieci z klas czwartych i ich rodziców, które będą przeżywały rocznicę swojej I Komunii Świętej w niedzielę 19 maja o g. 12.00 2019 r. na spotkanie na Sali Teatralnej.
6. Sakrament Bierzmowania, który miał być udzielony naszej młodzieży na początku września, z przyczyn organizacyjnych odbędzie się w czwartek, 4 października o g. 18.00. Obowiązkowe próby do Sakramentu Bierzmowania odbędą się: w sobotę 29 września o g. 1500 oraz w niedzielę 30 września o g. 15.00. Spowiedź święta przed Sakramentem Bierzmowania odbędzie się w środę 3 października od g. 16.00. Nowe grupy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klasy III Gimnazjum i VIII klasy Szkoły Podstawowej spotkania formacyjne rozpoczną w październiku.
7. Wspólnota Adoramus zaprasza w niedzielę 7 października po Mszy Świętej o g. 18.00 na Wieczór Uwielbienia - Spotkałem Jezusa. Gośćmi specjalnymi tego wieczoru będzie p. Lech Dokowicz – reżyser, operator i producent filmowy, współtwórca inicjatyw Wielka Pokuta i Różaniec do granic oraz zespół GGDUO – p. Gabriela i Wojciech Gąsior. Wszystkie szczegóły można odnaleźć na plakacie w gablocie przed kościołem. Zapraszamy wszystkich naszych parafian, ale szczególnie młodzież dorosłą i tą, która już wkrótce rozpocznie swoje przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania, z klas VIII SP i III Gimnazjum.
8. Doroczne przygotowanie do sakramentu małżeństwa rozpocznie się w naszej parafii
w sobotę 6 października br. o godz. 19.00. Będzie obejmowało 10 spotkań (w kolejne soboty). Zapraszamy narzeczonych.