Jesteś tutaj

ogłoszenia 16.09

1. Kościół przeżywa teraz rok poświęcony młodym ludziom. Dlatego zapraszamy młodzież na wydarzenie – Stadion młodych, które odbędzie się 6 października br. na Stadionie Narodowym. O szczegółach tego wydarzenia można przeczytać na stronie: stadionmlodych.eu. Dziś nasz parafianin, p. Przemysław, po ogłoszeniach w czasie każdej Mszy Świętej przybliży nam bliżej ideę tego wydarzenia.
2. We wtorek będziemy obchodzić święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, dzieci i młodzieży. Zapraszamy też od tego dnia do oglądania wystawy prac plastycznych dzieci, które w tym roku były na koloniach w Cyhrli k. Zakopanego. Wystawę będzie można oglądać w Kaplicy Matki Bożej.
3. Parafialny Zespół Caritas serdecznie zaprasza do pracy w PZC młodzież, i inne chętne osoby. Ideą pracy w Caritas jest bezinteresownie nieść pomoc i poświęcenie słabszym, potrzebującym i dotkniętym przez los w naszej społeczności jako wolontariusz. PZC podejmuje różne formy pomocy, lecz nie zawsze realizacja dochodzi do skutku ze względu na brak rąk do pracy. Zapraszamy osoby które chcą pracować w PZC na najbliższe spotkanie we wtorek 18 września po Mszy Świętej wieczornej.
4. Zapraszamy na kolejną Katechezę dla Dorosłych, w piątek 21 września, po wieczornej Mszy Świętej na Sali Teatralnej.
5. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej zapraszamy do wsłuchania świadectwa – zaproszenia p. Ewy, dla rodziców, którzy chcieliby dołączyć do wielkiego dzieła modlitwy za swoje dzieci – Różańca Rodziców za dzieci.
6. W przyszłą niedzielę 23 września podczas każdej Mszy Świętej, a szczególnie na Mszy Świętej o godzinie 12.00 złożymy Bogu dziękczynienie za dar Chleba. Będziemy dziękować Bogu za chleb i modlić się aby nikomu go nie brakowało, aby był pełniony na co dzień szacunek dla chleba. Parafialny Zespół Caritas wraz ze Szkolny Kołem Caritas przygotuje dar ołtarza którym będzie chleb. Wspólnie tym chlebem się podzielimy. Będą przygotowane stoły z chlebem z możliwością degustacji i jego zakupu. Wszystko dzięki naszym lokalnym piekarniom. Dochód uzyskany ze sprzedaży chleba przeznaczymy na potrzeby ludzi chorych, samotnych i potrzebujących.
7. Sakrament Bierzmowania, który miał być udzielony naszej młodzieży na początku września, z przyczyn organizacyjnych odbędzie się w czwartek, 4 października o g. 18.00. Obowiązkowe próby do Sakramentu Bierzmowania odbędą się: w sobotę 29 września o g. 15.00 oraz w niedzielę 30 września o g. 15.00. Spowiedź święta przed Sakramentem Bierzmowania odbędzie się w środę 3 października od g. 16.00. Nowe grupy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klasy III Gimnazjum i VIII klasy Szkoły Podstawowej spotkania formacyjne rozpoczną w październiku.
8. Zapraszamy osoby chętne do zapisania się do Chóru Parafialnego. Wszystkie szczegółowe informacje dostępne są u p. Organisty.
9. W nowym roku formacyjnym Wspolnota Adoramus zachęca i zaprasza do wspólnej modlitwy i spotkań pogłębiających wiarę. Najbliższe spotkanie w środę po wieczornej Mszy Świętej w kościele. Zapraszamy.