Jesteś tutaj

ogłoszenia 09.09

1. Taca w dzisiejszą niedzielę jest przeznaczona na Seminarium Duchowne.
2. Jutro o g. 18.00 zapraszamy dzieci i rodziców z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej na Mszę Świętą, połączoną z katechezą liturgiczną oraz na spotkanie formacyjne po Mszy Świętej.
3. W czwartek, 13 września, po Mszy Świętej zapraszamy na Różaniec Fatimski.
4. W piątek będziemy obchodzić święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w sobotę Wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
5. Zapraszamy osoby dorosłe na kolejną Katechezę dla Dorosłych, która odbędzie się w piątek, 14 września, po wieczornej Mszy Świętej na Sali Teatralnej.
6. W sobotę 15 września wyruszy z naszej parafii piesza pielgrzymka do Sanktuarium M. B. Pocieszenia w Sulejówku. Wyjście ok. godz. 8.30, (30 minut później niż w ubiegłych latach). Potem, jak zawsze dołączy do nas grupa z Długiej Kościelnej. Główne nabożeństwo w Sulejówku o godz. 11.30, następnie Msza Święta. Zapraszamy do czynnego, rodzinnego i licznego udziału.
7. Sakrament Bierzmowania, który miał być udzielony naszej młodzieży na początku września, z przyczyn organizacyjnych odbędzie się w czwartek, 4 października o g. 18.00. Obowiązkowe próby do Sakramentu Bierzmowania odbędą się: w sobotę 29 września o g. 15.00 oraz w niedzielę 30 września o g. 15.00. Spowiedź święta przed Sakramentem Bierzmowania odbędzie się w środę 3 października od g. 16.00. Nowe grupy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klasy III Gimnazjum i VIII klasy Szkoły Podstawowej spotkania formacyjne rozpoczną w październiku.
8. Pragniemy przypomnieć rodzicom dzieci uczęszczających do przedszkoli w naszej parafii, że w Rozporządzeniu Ministerstwa Oświaty czytamy, że lekcje religii dla dzieci w przedszkolu są organizowane „na prośbę (życzenie)” rodziców. Zarówno parafia, jak szkoła są gotowe podjąć się tego zadania. Potrzebna jest jednak także inicjatywa rodziców. Troska o katechizację jest sprawą odpowiedzialności rodziców dzieci i młodzieży na każdym poziomie nauczania.
9. Kościół przeżywa teraz rok poświęcony młodym ludziom. Dlatego zapraszamy młodzież na wydarzenie – Stadion młodych, które odbędzie się 6 października br. na Stadionie PGE Narodowym. O szczegółach tego wydarzenia można przeczytać na stronie: stadionmlodych.eu. W przyszłą niedzielę nasz parafianin, p. Przemysław, po ogłoszeniach w czasie każdej Mszy Świętej przybliży nam bliżej ideę tego wydarzenia.
10. Zapraszamy osoby chętne do zapisania się do Chóru Parafialnego. Wszystkie szczegółowe informacje dostępne są u p. Organisty.
11. Parafialny Zespół Caritas serdecznie zaprasza do pracy w PZC młodzież, i inne chętne osoby. Ideą pracy w Caritas jest bezinteresownie nieść pomoc i poświęcenie słabszym, potrzebującym i dotkniętym przez los w naszej społeczności jako wolontariusz. PZC podejmuje różne formy pomocy, lecz nie zawsze realizacja dochodzi do skutku ze względu na brak rąk do pracy. Zapraszamy osoby które chcą pracować w PZC na najbliższe spotkanie 18 września po Mszy Świętej wieczornej."
12. Młodzież, z Ruchu Światło – Życie pragnie zaprosić swoich rówieśników do swojej wspólnoty.