Jesteś tutaj

ogłoszenia 02.09

1. Dziś w I niedzielę, uczcimy Pana Jezusa Procesją Eucharystyczną, po Mszy Świętej o g. 10.00.
2. W dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka do skarbony na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
3. Msza Święta w intencji uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników naszych szkół, na rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się jutro, o g. 8.00. Przypominamy i prosimy, aby rodzice zadbali o spowiedź świętą swoich dzieci na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
4. W I czwartek po Mszy Świętej wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo w intencji nowych powołań.
5. W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji przez cały dzień, od Mszy Świętej. o g. 7.00 do 17.00. Spowiedź od g. 16.00. Msze Święte będą odprawiane o g.: 7.00, 17.00 oraz 18.00.
6. Od września zapraszamy osoby dorosłe, na Katechezy dla Dorosłych. Będą odbywały się w każdy piątek, po wieczornej Mszy Świętej na Sali Teatralnej. Pierwsza Katecheza – 7 września.
7. Serdecznie zapraszamy tegorocznych uczestników kolonii w Cyrhli do udziału w spotkaniu organizowanym przez Caritas Diecezji Warszawsko - Praskiej w dniu 08.09.(sobota). Zbiórka przed naszym kościołem o godz. 8.30. Powrót ok. godz. 14.00. Chętnych na wyjazd prosi o kontakt telefoniczny pani Agnieszka Janaszek (502 280 320).
8. W niedzielę 9 września zapraszamy na pielgrzymkę do Loretto, gdzie odbędzie się odpust ku czci bł. Ignacego Kłopotowskiego i poświęcenie nowego kościoła, przy Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej, którego dokona bp Romuald Kamiński. Wyjazd jest o g. 6.15 sprzed naszego kościoła. Koszt 15 zł. i zapisy w zakrystii. Proponujemy dwie możliwości pielgrzymowania tego dnia do Loretto. Cała grupa jedzie Wyszkowa i z stamtąd osoby chętne odbywają pieszą pielgrzymkę do Loretto z grupą z Wyszkowa (ok. 12 km). Osoby nie czujące się na siłach do pieszego pielgrzymowania zostają zawiezione do Loretto i tam przeżywają dzień odpustu wg. planu, który jest zamieszczony na plakacie w gablocie przed kościołem.
Grupa idąca z Wyszkowa z ks. Przemkiem w pielgrzymce pieszej dochodzi do Loretto na g. ok 11.00 i uczestniczy w dalszym programie uroczystości.
9. W niedzielę 9 września, podczas Mszy św. o 12.00 obędzie się poświęcenie przyborów szkolnych – zapraszamy zwłaszcza dzieci klas pierwszych i rodziców.
10. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne.
11. W sobotę 15 września wyruszy z naszej parafii piesza pielgrzymka do Sanktuarium M. B. Pocieszenia w Sulejówku. (O zmianie terminu pielgrzymki z 8 na 15 września poinformował nas Proboszcz z Sulejówka) Wyjście ok. godz. 8.30 (30 minut później niż w ubiegłych latach). Potem, jak zawsze dołączy do nas grupa z Długiej Kościelnej. Główne nabożeństwo w Sulejówku o godz. 11.30, następnie Msza Święta. Zapraszamy do czynnego, rodzinnego i licznego udziału.
12. Sakrament Bierzmowania, który miał być udzielony naszej młodzieży na początku września, z przyczyn organizacyjnych odbędzie się w czwartek, 4 października o g. 18.00. Obowiązkowe próby do Sakramentu Bierzmowania odbędą się: w sobotę 29 września o g. 15.00 oraz w niedzielę 30 września o g. 15.00. Spowiedź święta przed Sakramentem Bierzmowania odbędzie się w środę 3 października od g. 16.00. Nowe grupy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klasy III Gimnazjum i VIII klasy Szkoły Podstawowej spotkania formacyjne rozpoczną w październiku.
13. Pragniemy przypomnieć rodzicom dzieci uczęszczających do przedszkoli w naszej parafii, że w Rozporządzeniu Ministerstwa Oświaty czytamy, że lekcje religii dla dzieci w przedszkolu są organizowane „na prośbę (życzenie)” rodziców. Zarówno parafia, jak szkoła są gotowe podjąć się tego zadania. Potrzebna jest jednak także inicjatywa rodziców. Troska o katechizację jest sprawą odpowiedzialności rodziców dzieci i młodzieży na każdym poziomie nauczania.
14. Od soboty 01.09 przyjmujemy intencje na rok 2019.
15. Kościół przeżywa teraz rok poświęcony młodym ludziom. Nie chcemy, by przeszedł on bez echa. To jeden z powodów, dla których zapraszamy młodzież z całej Polski na Stadion Narodowy. Będzie to spotkanie, które ma na celu zgromadzić młodych ludzi na uwielbieniu Pana Boga. Chcemy zaprosić ich nie tylko do ożywienia wiary, ale też do wsłuchania się w konkretne katechezy formacyjne, pokazać im różne drogi rozwoju, którymi mogą pójść. W 12-godzinnym spotkaniu, które odbędzie się 6 października na Stadionie PGE Narodowym, weźmie udział 15 znanych osób. Wśród zaproszonych gości znajdą się m.in. Bp Grzegorz Ryś, ks. Jakub Bartczak, a także liczni świeccy. O szczegółach tego wydarzenia można przeczytać na stronie: stadionmlodych.eu
16. W poniedziałek 10 września o g. 18.00 zapraszamy dzieci i rodziców z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej na Mszę Świętą, połączoną z katechezą liturgiczną oraz na spotkanie formacyjne po Mszy Świętej.
17. Zapraszamy osoby chętne do zapisania się do Chóru Parafialnego. Wszystkie szczegółowe informacje dostępne są u p. Organisty.