Jesteś tutaj

ogłoszenia 26.08

1. Witamy dziś w naszej wspólnocie Ks. Mirosława Dobruka, nowego rezydenta naszej parafii, który przybył do nas z parafii św. Wojciecha w Wiązownie. Życzymy obfitości Bożych łask i opieki naszej patronki, Matki Łaski Bożej.
2. W I sobotę - po Mszy Świętej o g. 7.00 NABOŻEŃSTWO I SOBOTNIE - WYNAGRADZAJĄCE ZA GRZECHY PRZECIW NIEPOKALANEMU SERCU MARYI i adoracja do g. 9.00.
3. Od soboty 1 września będziemy przyjmować intencje na rok 2019.
4. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na pierwszy po wakacjach wieczór filmowy na Sali Teatralnej.
5. W I niedzielę, uczcimy Pana Jezusa Procesją Eucharystyczną, po Mszy Świętej o g. 10.00.
6. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do skarbony na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
7. Msza Święta w intencji uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników naszych szkół, na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w poniedziałek, 3 września o g. 8.00. Już teraz przypominamy i prosimy, aby rodzice zadbali o spowiedź świętą swoich dzieci na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
8. W sobotę 8 września wyruszy z naszej parafii piesza pielgrzymka do Sanktuarium M. B. Pocieszenia w Sulejówku. Wyjście ok. godz. 8.30,
(30 minut później niż w ubiegłych latach). Potem, jak zawsze dołączy do nas grupa z Długiej Kościelnej. Główne nabożeństwo w Sulejówku o godz. 11.30, następnie Msza Święta. Zapraszamy do czynnego, rodzinnego i licznego udziału.
9. W niedzielę 9 września zapraszamy na pielgrzymkę do Loretto, gdzie odbędzie się odpust ku czci bł. Ignacego Kłopotowskiego i poświęcenie nowego kościoła, przy Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej, którego dokona bp Romuald Kamiński. Wyjazd jest o g. 6.15 sprzed naszego kościoła. Koszt 15 zł. i zapisy w zakrystii. Proponujemy dwie możliwości pielgrzymowania tego dnia do Loretto. Cała grupa jedzie Wyszkowa i z stamtąd osoby chętne odbywają pieszą pielgrzymkę do Loretto z grupą z Wyszkowa (ok. 12 km). Osoby nie czujące się na siłach do pieszego pielgrzymowania zostają zawiezione do Loretto i tam przeżywają dzień odpustu wg. planu:
9.00 - Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP ;
10.00 - „90 lat Loretto” – prezentacja filmowa historii Sanktuarium w Loretto; 10.45 - koncert „Uwielbienie z Maryja” w wykonaniu Wspólnoty Guadalupe z Lublina;
11.30 - konferencja formacyjna;
13.00 - Msza Święta z obrzędem błogosławieństwa kościoła;
15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Grupa idąca z Wyszkowa z ks. Przemkiem w pielgrzymce pieszej dochodzi do Loretto na g. ok 11.00 i uczestniczy w dalszym programie uroczystości.
10. Sakrament Bierzmowania, który miał być udzielony naszej młodzieży na początku września, z przyczyn organizacyjnych odbędzie się w czwartek,
4 października o g. 18.00. Obowiązkowe próby do Sakramentu Bierzmowania odbędą się: w sobotę 29 września o g. 15.00 oraz w niedzielę 30 września o
g. 15.00. Spowiedź święta przed Sakramentem Bierzmowania odbędzie się w środę 3 października od g. 16.00. Nowe grupy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klasy III Gimnazjum i VIII klasy Szkoły Podstawowej spotkania formacyjne rozpoczną w październiku.
11. Zapowiedzi: Piotr Bulik i Katarzyna Dąbrowska, oboje z par. tut.