Ogłoszenia 3.06.2018

1. Przeżywamy teraz Oktawę Bożego Ciała. Każdego dnia Oktawy po Mszy Świętej wieczornej o g. 18:00 będą Nieszpory Eucharystyczne przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, recytacja Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. W dzisiejszą niedzielę Nieszpory Eucharystyczne i Nabożeństwo Czerwcowe będzie o g. 17:30, a Procesja Eucharystyczna po Mszy Świętej o g. 10:00. W czwartek 7 czerwca na zakończenie Oktawy Bożego Ciała na Mszy Świętej wieczornej o g. 18:00 odbędzie się poświęcenie wianków i indywidualne błogosławieństwo dzieci i matek w stanie błogosławionym. Tego dnia nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu do g. 20:00.
  2. Dziękujemy naszym parafianom: mieszkańcom ul. Konopnickiej, Krzewiny, ul. Jana Pawła II wspólnocie Adoramus za przygotowanie Ołtarzy Bożego Ciała. Dziękujemy Ministrantom, Bielankom, Asyście Procesyjnej, Katechetkom, Dzieciom Komunijnym i Rocznicowym oraz Chórowi przeprowadzenie procesji Bożego Ciała.
  3. Zapraszamy dzieci, które w tym roku przeżywały I Komunię Świętą oraz Rocznicę I Komunii Świętej do udziału w strojach Komunijnych w Procesjach Eucharystycznych w czasie Oktawy Bożego Ciała.
  4. W dzisiejszą niedzielę jest przeprowadzana zbiórka do skarbony przy głównym wejściu do kościoła na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  5. W piątek 8 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i dzień modlitw o świętość kapłanów. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy. W sobotę 9 czerwca będziemy obchodzić Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.
  6. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w roku 2019 odbędzie się w niedzielę 10 czerwca 2018 r. o g. 11:00 w Sali Teatralnej.
  7. Zapraszamy do pobożnego uczestnictwa w do Nabożeństwach Czerwcowych, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są sprawowane w niedziele o g. 17:30, a w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej. Zachęcamy też do wspólnej modlitwy przy kapliczkach.
  8. Karty zgłoszeniowe do nowych grup do Sakramentu Bierzmowania (dla klas VII Szkoły Podstawowej - oddzielana karta i dla klas II Gimnazjum - oddzielna karta) są wyłożone w kruchcie Kościoła. Wypełnione karty przynosimy do ks. Przemka, do dzisiejszej niedzieli, 3 czerwca. Spotkanie organizacyjne dla nowych grup odbędzie się w sobotę, 16 czerwca na Sali Teatralnej. Dla grupy z klas VII Szkoły Podstawowej o g. 17:00, a dla grupy z klas II Gimnazjum po Mszy Świętej wieczornej i Nabożeństwie Czerwcowym.
  9. Bardzo prosimy rodziców o zadbanie i odpowiedzialne pilnowanie swoich dzieci w kościele. Chcemy poinformować wszystkich parafian, że w ostatnią niedzielę w czasie Mszy Świętej o g. 12:00 jedno z dzieci w Kaplicy Matki Bożej przewróciło lichtarz, który na skutek tego wykrzywił się. Na lichtarzu były umieszczone 4 nowe Świece Maryjne wraz ze szklanymi osłonkami – dar Koła Żywego Różańca na Peregrynację Matki Bożej w naszej parafii. Wszystko się potłukło i zostało zniszczone. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nikt nie przyszedł i nie powiedział nawet słowa przepraszam.
  10. Podczas Białego Tygodnia Dzieci Komunijne złożyły ofiarę na Misje Święte w wysokości 670 zł.
  11. Zapowiedzi: Mariusz Sokół, kaw. z par. tut. i Agnieszka Abramowska, panna z par. w Kałuszynie; Paweł Harasimowicz, kaw. z par. tut. i Monika Łukaszewska, panna z par Przemienienia Pańskiego w Sulejówku – Miłośnie;