Ogłoszenia 27.05.2018

1. Rodzice dzieci, które dziś przeżywają Rocznicę I Komunii Świętej ofiarowali w Darze Ołtarza: mosiężny Tron pod Monstrancję oraz mosiężne naczynia do Mszy Świętej: ampułki i lavabo.
  2. Od jutra do piątku zapraszamy dzieci, które dziś przeżywają Rocznicę I Komunii Świętej do uczestnictwa w ich Białym Tygodniu.
  3. W najbliższy czwartek, 31 maja, przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte tego dnia są w porządku niedzielnym (7:00 10:00 12:00 18:00), a procesja do Czterech Ołtarzy Eucharystycznych odbędzie się po Mszy Świętej o g. 12:00. O ustawienie 1 ołtarza przy Krzyżu z Wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej na ul. Konopnickiej prosimy mieszkańców ul. Konopnickiej. O ustawienie 2 ołtarza na ul. Olszowej prosimy mieszkańców Krzewiny. O ustawienie 3 ołtarza na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Okuniewskiej prosimy mieszkańców ul. Jana Pawła II. O ustawienie 4 ołtarza przy kościele prosimy Wspólnotę Adoramus. Prosimy o zaangażowanie tego dnia ministrantów, bielanki, dzieci Komunijnych i Rocznicowych oraz całej asysty procesyjnej.
  4. Od 1 do 7 czerwca będziemy przeżywać Tradycyjną Oktawę Bożego Ciała. Każdego dnia Oktawy po Mszy Świętej wieczornej o g. 18:00 będą Nieszpory Eucharystyczne przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, recytacja Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. W niedzielę Nieszpory Eucharystyczne i Nabożeństwo Czerwcowe będzie o g. 1730, a Procesja Eucharystyczna po Mszy Świętej o g. 10:00. W czwartek 7 czerwca na zakończenie Oktawy Bożego Ciała na Mszy Świętej wieczornej o g. 18:00 odbędzie się poświęcenie wianków i indywidualne błogosławieństwo dzieci i matek w stanie błogosławionym.
  5. Zapraszamy dzieci, które w tym roku przeżywały I Komunię Świętą oraz Rocznicę I Komunii Świętej do udziału w strojach Komunijnych w Procesjach Eucharystycznych w czasie Oktawy Bożego Ciała.
  6. W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji przez cały dzień, od Mszy Świętej. o g. 7:00 do 17:00. Spowiedź od g. 16:00. Msze Święte będą odprawiane o g.: 7:00 17:00 oraz 18:00. W I sobotę - po Mszy Świętej o g. 7:00 NABOŻEŃSTWO I SOBOTNIE - WYNAGRADZAJĄCE ZA GRZECHY PRZECIW NIEPOKALANEMU SERCU MARYI i adoracja do g. 9:00. W I niedzielę uczcimy Pana Jezusa Procesją Eucharystyczną po Mszy Świętej o g. 10:00.
  7. W sobotę 2 czerwca, po Mszy Świętej wieczornej, Nieszporach Eucharystycznych i Procesji Eucharystycznej zapraszamy na Salę Teatralną na ostatni już przed wakacjami wieczór filmowy.
  8. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do Skarbony na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
  9. Zapraszamy do pobożnego uczestnictwa w Nabożeństwach Majowych ku czci NMP, a od piątku 1 czerwca do Nabożeństw Czerwcowych, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są sprawowane w niedziele o g. 17:30, a w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej. Zachęcamy też do wspólnej modlitwy przy kapliczkach.
  10. Karty zgłoszeniowe dla dzieci, które będą przygotowywały się do I Komunii Świętej w przyszłym roku szkolnym są wyłożone w kruchcie kościoła. Wypełnioną kartę zgłoszenia dziecka przynosimy do zakrystii do ks. Przemka lub do pań katechetek, do dzisiejszej niedzieli 27 maja 2018 r. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w roku 2019 odbędzie się w niedzielę 10 czerwca 2018 r. o g. 11:00 w Sali Teatralnej.
  11. Karty zgłoszeniowe do nowych grup do Sakramentu Bierzmowania (dla klas VII Szkoły Podstawowej - oddzielana karta i dla klas II Gimnazjum - oddzielna karta) są wyłożone w kruchcie Kościoła. Wypełnione karty przynosimy do ks. Przemka, do niedzieli 3 czerwca. Spotkanie organizacyjne dla nowych grup odbędzie się w sobotę, 16 czerwca na Sali Teatralnej. Dla grupy z klas VII Szkoły Podstawowej o g. 17:00, a dla grupy z klas II Gimnazjum po Mszy Świętej wieczornej i Nabożeństwie Czerwcowym.