PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ

W dniach 30 listopada – 1 grudnia 2017 r. naszą parafię nawiedzi kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Nawiedzenie to jest bardzo ważną uroczystością duchową dla całej naszej parafii, dlatego zostanie poprzedzone rekolekcjami, które zostaną poprowadzone przez Ojców Redemptorystów. Rekolekcje rozpoczną się w niedzielę 26 listopada i zostaną zwieńczone samą Uroczystością Nawiedzenia.

Tak jak w zeszłą niedzielę, w kruchcie kościoła i w wejściu bocznym są wyłożone foldery z planem rekolekcji oraz z planem samego Nawiedzenia. Prosimy, aby kto jeszcze nie wziął takiego folderu, aby zabrać je do domu przekazać wszystkim najbliższym i już teraz zarezerwować czas na to wielkie wydarzenie duchowe dla całej naszej parafii i społeczności. W naszym modlitwach także prośmy o dobre owoce Nawiedzenia naszej parafii przez Matkę Bożą Częstochowską.

Czas Nawiedzenia jest dla naszej parafii uroczystością, dlatego prosimy, aby kto może powstrzymał się w tym dniu od prac niekoniecznych – potraktujmy ten czas jak „świąteczną niedzielę”. Prosimy także, aby przyozdobić nasze domostwa, a także ogrodzenia. Z racji uroczystości w dniu 1 grudnia, w piątek na terenie naszej parafii nie będzie obowiązywała wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.