Jesteś tutaj

Życie wspólnoty

Życie wspólnoty – zapraszamy do wszystkich form aktywności wspólnotowej:

Nasze spotkania

Spotkania w kościele to wspólna modlitwa Eucharystyczna lub Liturgii Godzin. To uwielbienie Pana, czasami pogłębione czytanie Słowa Bożego. Spotkania w domach to osobiste dzielenie się tym, jak Bóg działa w naszym życiu, odczytanie konferencji oraz rozmowa na jej temat oraz wspólna modlitwa. Konferencje przybliżają nam postać Jezusa, Jego działalność, naukę, pomagają rozważać Jego życie, mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Można dołączyć na spotkania w każdą środę – zapraszamy.

Modlitwa

Eucharystia – jako wspólnota wspólnie modlimy się w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 19.

Adoracja – wspólna adoracja w każdy drugi czwartek miesiąca po mszy o 18.

Modlitwa w Intencjach złożonych – zapraszamy do wrzucania do skrzynki w kruchcie kościoła własnych intencji, w których modlimy się w każdy piątek (oprócz I-ego) po mszy o 18 w kaplicy NS. Jeśli chcesz modlić się z nami – dołącz, zapraszamy.

Ewangelizacja

Kurs Alfa. W naszej parafii odbyły się już 4 edycje Kursu Alfa, po którym powstała wspólnota Adoramus. Obecnie zapraszamy do V edycji kursu, która rozpocznie się 5 października 2016, salka teatralna godzina 19.

Zapisy pod adresem: poprzez przyjście bezpośrednio na kurs w dniu rozpoczęcia.

Co to jest Kurs Alfa?

Alfa to cykl 10 spotkań prezentujących podstawy chrześcijaństwa, w sposób przystępny i nie wywierający presji. Jest to miejsce, gdzie można dzielić się swoimi przemyśleniami i odkrywać sens życia. Alfa jest przeznaczona w pierwszym rzędzie dla osób, które nie chodzą do kościoła lub nie byli w kościele od dawna, a są zainteresowani wiarą chrześcijańską.
Więcej informacji na www.czegoszukasz.org

Rekolekcje

Cennym doświadczeniem jednoczącym wspólnotę są wspólne rekolekcje weekendowe.

Do tej pory byliśmy w Loretto, Lublinie, Kielcach (Św. Krzyż).