Parafialne Jerycho Miłosierdzia

Przypominamy ideę i zasady naszego trwania w „Jerychu Miłosierdzia”, które rozpoczynamy w przyszłą niedzielę, jako przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, polecając Miłosierdziu Bożemu naszą młodzież i rodziny.

Jerycho było miastem o wysokich, niedostępnych murach. Jego mieszkańcy spodziewali się ataku wojsk Izraela i zamknęli bramy. Miasto stało się twierdzą nie do zdobycia. Bóg nie polecił Izraelitom używania broni ani sztuki walki. Kazał wojsku, kapłanom niosącym Arkę Pana i całemu ludowi obchodzić miasto dookoła trąbiąc w rogi. Przez sześć dni okrążali je jeden raz, a siódmego dnia obchodzili je siedem razy i za ostatnim okrążeniem do dźwięku trąb cały lud dołączył gromki okrzyk wojenny. Mury Jerycha popękały i runęły.

Kluczem do zwycięstwa było posłuszeństwo Bogu i zdanie się na Jego moc.

My też chcemy zdać się na Jego moc, okazać Bogu zaufanie i posłuszeństwo.
W naszej parafii zapraszamy wszystkie wspólnoty modlitewne i wszystkich parafian do Jerycha Miłosierdzia, codziennej modlitwy kierowanej do Miłosierdzia Bożego. Na takiej modlitwie chcemy trwać w sposób rotacyjny każdego dnia do zakończenia Światowych Dni Młodzieży.

Ta codzienna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem będzie obejmować:

• udział we Mszy Świętej
  • czytanie fragmentu Dzienniczka św. Siostry Faustyny
  • modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego.:
    • poniedziałek – czwartek o godz. 18:30 po Mszy Św. wieczornej
    • piątek - sobota o godz. 7:30 po Mszy Św. porannej
    • niedziela o godz. 9:20
  • Raz w miesiącu, w każdy pierwszy piątek miesiąca chcemy podjąć całodobowe czuwanie modlitewne od 7:00 do 21:00 przed Najświętszym Sakramentem w kościele, a od 21:00 do 7:00 w sobotę we własnych domach odmawiając Koronkę. Zapisy na półgodzinne dyżury dla członków wspólnot u ich animatorów, a dla pozostałych parafian możliwość zapisania się w zakrystii. Członków róż Różańca Rodziców proszę o zapisy telefonicznie.

Bądźmy Armią Pana, która za pośrednictwem Miłosierdzia Bożego burzy mury "dzisiejszego Jerycha":
- mur obojętności wobec miłości Jezusa,
- mur wrogości do Kościoła,
- mur niechęci do angażowania się w życie parafii,
- mury nieporozumień w rodzinach, między małżonkami, między rodzicami i dziećmi,
- i inne mury, te nasze osobiste.

Zapraszamy do prowadzenia wspólnej modlitwy, w poniedziałki i soboty Róże Różańca Rodziców, we wtorki i piątki Żywy Różaniec, w środy wspólnotę Adoramus, w czwartki młodzież (zwłaszcza spośród kandydatów do bierzmowania), a w niedziele ministrantów i lektorów, a także pozostałych parafian.