JUBILEUSZOWY AKT PRZYJĘCIA JEZUSA CHRYSTUSA ZA KRÓLA I PANA

Dzisiaj, 20 XI podczas każdej Mszy Św. dokonujemy wraz z całym Kościołem w Polsce Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

W odczytanym w niedzielę 6 XI 2016 liście księża biskupi zapowiedzieli ten uroczysty akt. Zachęcali nas przy tym do jak najbardziej osobistego przyjęcia i przeżycia tego aktu. Dlatego publikujemy jego treść na naszej stronie parafialnej, by każdy mógł się z nim zapoznać, uczynić przedmiotem własnej refleksji i modlitwy.

Osobisty, indywidualny i świadomy wybór i przyjęcie Jezusa, jako Króla i Pana swego życia, oznacza pragnienie i decyzję oddania Mu pierwszego miejsca w swojej codzienności, powierzenie się Jego kierowaniu w moim życiu osobistym, rodzinnym, zawodowym, społecznym, państwowym, w relacjach z ludźmi i miejscach, które tworzę.

Dokonanie osobistego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana (poprzez zapalenie świecy przy ołtarzu) będzie możliwe podczas nabożeństw fatimskich w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

Do pobrania: Nowenna do Chrystusa Króla Wszechświata.pdf (11 - 19 XI 2016)